Zo Slovenska

KDE bude ubytovaný pápež František počas návštevy Slovenska? Prekvapil aj vás výberom izby?

Pápež František mal pri výbere izby jasné požiadavky.

Ilustračný obrázok k článku KDE bude ubytovaný pápež František počas návštevy Slovenska? Prekvapil aj vás výberom izby?
Zdroj: TASR/AP

Svätý Otec František bude počas septembrovej (12.-15. augusta) návštevy Slovenska ubytovaný v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v Bratislave. Potvrdil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara s tým, že pôjde o jednoduchú izbu.

Čo si želal

Pápež podľa jeho slov nemal osobitné požiadavky na zariadenie izby. „Okrem tej na jednoduchosť a skromnosť,“ povedal hovorca KBS.

Posledným pápežom, ktorý navštívil Slovensko, bol zosnulý Ján Pavol II. V septembri 2003 navštívil Trnavu, Banskú Bystricu a Rožňavu. Cestu ukončil 14. septembra 2003 omšou v bratislavskej Petržalke. Aj on počas svojej poslednej cesty na Slovensku bol ubytovaný v priestoroch Apoštolskej nunciatúry v hlavnom meste. Emeritný pápež Benedikt XVI. Slovensko počas svojho pontifikátu nenavštívil.

Všetko o návšteve pápeža

Pestré stretnutia

Pápež František na septembrovej návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM