MI Svet o Slovensku

SVET O SLOVENSKU: Zlatá Nasťa boduje, aj keď nesúťaží! A nie je sama

Zahraničie si všíma mimoriadne dôležitú kampaň Olympijská kvapka krvi, do ktorej sa zopojili najznámejší slovenskí športovci. Vyzývajú ľudí, aby aj v čase korony prišli darovať krv.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Zlatá Nasťa boduje, aj keď nesúťaží! A nie je sama
Zdroj: Facebook.com/Anastasia Kuzminová

Je to najvzácnejšia tekutina a mnohým pacientom môže zachrániť život. Práve dnes v čase pandémie koronavírusu sa však ľudia zdráhajú navštevovať nemocnice, aby darovali krv. Slovenskí olympionici to chcú zmeniť a spustili veľkú osvetovú kampaň Olympijská kvapka krvi.

Poďte do toho!

Britský portál insidethegames­.biz si všíma slovenskú kampaň. „Olympijská šampiónka Kuzminovová sa spolu s ďalšími hviezdami pridala k výzve na darovanie krvi,“ píše hneď v titulku.

Portál oceňuje úžasnú myšlienku i spojenie tých najznámejších slovenských športovcov, ktorí si získali popularitu najmä vďaka úspešnej reprezentácii Slovenska na Olympijských hrách.

„Medzi zúčastnenými športovcami sú cyklista Peter Sagan, hokejista Marián Gáborík či biatlonistka Nasťa Kuzminová,“ vymenováva insidethegames.biz.

Zoznam slávnych mien je však oveľa dlhší. Sú v ňom aj Róbert Vittek, Lucia Klocová, Danka Barteková a ďalší.

„Chcel by som vyzvať každého, kto môže, aby sa pridal k našim popredným športovcom a pomohol lekárom zachraňovať ľudské životy. Nezabúdajme na pacientov, ktorých život závisí od tej najvzácnejšej tekutiny na svete. Každá kvapka krvi sa počíta,“ uviedol prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Nezatvárajte oči

Portál cituje slová jedného z celosvetovo najznámejších Slovákov Petra Sagana, ktorý sa snaží motivovať najmä darcov krvi z okolia Žiliny.

„V súčasnosti sa v médiách hovorí predovšetkým o pandémii nového koronavírusu. Rád by som však upozornil na ďalšiu dôležitú tému a tou je nedostatok krvi pre potreby iných. Stále sú tú pacienti, ktorí potrebujú krv. Aj oni si zaslúžia pozornosť verejnosti. Ak môžete a máte odvahu pomáhať, urobte dobrý skutok. Každá kvapka krvi sa počíta,“ uviedol P. Sagan.

Portál dodáva, že aj keď zdravotníkov a verejnosť momentálne najviac vyťažuje práve boj proti koronavírusu, „nedá sa zatvárať si oči pred ďalším veľkým problémom, ktorým je akútny nedostatok krvi.“

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie