Monika Hanigovská Magazín

Tieto potraviny rozhodne NEPATRIA do mrazničky: Máte ich tam tiež?

Čo odložíme do mrazničky, neskôr akoby sme našli. To je síce pravda, do mrazu však niektoré potraviny naozaj nepatria.

Ilustračný obrázok k článku Tieto potraviny rozhodne NEPATRIA do mrazničky: Máte ich tam tiež?
Zdroj: pixabay.com , Dnes24.sk , pixabay.com

Mraznička je výborným pomocníkom, vďaka ktorému ostanú potraviny čo najdlhšie trvácne. Niektoré produkty však týmto uskladňovaním strácajú štruktúru, chuť, kvalitu a môžu konzumenta dokonca ohrozovať na zdraví.

Pozrite si zoznam potravín, ktoré do mrazničky nepatria.

1) Syry a mliečne výrobky

Mäkké syry ako ricotta, smotanový syr a kozí syr zmenia po rozmrazení textúru a pravdepodobne aj chuť. Pripravte sa na to, že smotana či napríklad jogurt odrazu získajú hrudkovitú konzistenciu bez nadýchaného smotanového základu.

Obstáť o čosi lepšie by mohli tvrdšie odrody syrov, ako sú parmezán alebo čedar. Stavte však na istotu a odkladajte všetky mliečne výrobky do chladničky.

2) Vajcia

Máte prebytok vajíčok a zlákala vás myšlienka, že ich šupnete do mrazničky? Nerobte to! V surovom stave vás asi nepotešia popraskanou škrupinou. Uvarené nebudú lepšie, zmenia textúru.

Tip redakcie: Ak ich predsa chcete vložiť do mrazničky, surové vajíčka rozbite. Oddeľte bielka a žĺtky a vložte do vrecka na mrazenie.

3) Opätovné zmrazovanie

Dobre neskončí ani opätovné zmrazovanie a rozmrazovanie mäsa, čo povedie k zmene chuti. Potrápi vás i suchosť produktu, pretože mäso pri rozmrazovaní stráca vodu. Ďalšou nástrahou sú baktérie, pri opakovanom rozmrazovaní sa im v tomto prostredí výborne darí.

4) Vyprážané jedlo

Vypražili ste si mäsko alebo syr a zvyšky uložili do mrazničky? Chrumkavé kúsky začnú naberať vlhkosť a v rozmrazenom stave sa zmenia na akúsi kašovitú hmotu. Informuje o tom portál Delish.

Aké ďalšie potraviny nepatria do mrazničky? Nájdete na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM