han Politika

TVRDÝ útok sulíkovcov na Kollára: Môže za CHAOS v parlamente a zneužíva svoju funkciu

Opozičná strana SaS sa v posledný októbrový deň poriadne pustila do predsedu NR SR Borisa Kollára (Sme rodina).

Ilustračný obrázok k článku TVRDÝ útok sulíkovcov na Kollára: Môže za CHAOS v parlamente a zneužíva svoju funkciu
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Minulý týždeň to v parlamente vrelo. Paradoxne to však nemali na svedomí poslanci svojimi hádkami, ale údajný útok hackerov na NR SR.

Aj napriek tomu dostali poslanci nečakané, takmer dvojtýždňové voľno, čo sa však nepáči SaS.

Obuli sa do Kollára

Na margo údajných technických problémov v parlamente sa ozvala strana, ktorej šéfuje Richard Sulík. „Parlament musí fungovať,“ napísali liberáli na sociálnej sieti. „To, čo sme si mysleli od začiatku, potvrdil aj sám predseda hnutia OĽaNO, ktorý na margo údajného kybernetického útoku povedal, že išlo len o zle pospájané káble,“ dodá SaS na Facebooku.

Poslanci okolo Sulíka reagujú na vyjadrenie Igora Matoviča, ktoré sme vám priniesli v tomto ČLÁNKU.

„Nevyzerá to na hackerský útok, skôr to teda bola nejaká zlomyseľnosť. Čo som ja počul na výbore pre kultúru a médiá, boli prepojené nejaké káble, ktoré prepojené nemali byť,“ prezradil Igor Matovič v TA3.

„Preto považujeme za absolútne zbytočné, aby sa kvôli "hackerom“ naďalej odkladalo rokovanie NR SR a žiadame Borisa Kollára, aby ešte dnes vyhlásil, že schôdza bude pokračovať 2. novembra tak, ako to bolo pôvodne plánované," hlásia sulíkovci.

Ešte pritvrdili

Na túto tému sa vyjadril aj bývalý minister školstva Branislav Gröhling: „Chaos v parlamente nie je spôsobený len akože hackerským útokom, ale tým, ako Boris Kollár vedie schôdzu. Opakovane sa odkladajú hlasovania, prerušuje sa rokovanie a prepadávajú body."

Lenže, niekdajší šéf rezortu školstva ešte pritvrdil: "Navyše, Boris Kollár zneužíva svoju funkciu na to, aby manipuloval s parlamentnými procesmi s cieľom ovplyvniť výsledok hlasovania. Toto považujeme za neprijateľné.“

Svojho poslaneckého kolegu doplnila ešte Anna Zemanová. „Národná rada je plne funkčná, čo dokazujú aj zasadania výborov a ich online prenos. Poslanci parlamentu a najmä Boris Kollár by si mali uvedomiť, že neporiadok, ktorý je v parlamente, sa len zvýši nedôvodnými prestávkami," uzavrela.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

PARLAMENT MUSÍ FUNGOVAŤ ❗️ To, čo sme si mysleli od začiatku, potvrdil aj sám predseda hnutia OĽaNO, ktorý na margo...

Posted by Sloboda a Solidarita on Monday, October 31, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM