Pavol Hrabovský Regióny

V Poprade vzniká OBROVSKÉ vakcinačné centrum: Denne sa môžu zaočkovať stovky ľudí! VIDEO

Popradský primátor v spolupráci s vedením popradskej nemocnice a Arény Poprad informoval o novom očkovacom centre. To bude Popradčanom a celému regiónu k dispozícií hneď potom, ako bude dostatok vakcín.

Video: Pavol Hrabovský / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Poprad spolu s popradskou nemocnicou pripravuje projekt nového očkovacieho centra, ktoré sa bude nachádzať mimo nemocnice. Ideálny priestor našlo vedenie mesta v Aréne Poprad.

Spolu za rovnakým cieľom

Rokovania prebiehali už niekoľko týždňov. Myšlienka vytvoriť nové očkovacie centrum však dostala dnes zelenú. Informoval o tom primátor Popradu Anton Danko: „Dnes sme sa dohodli, že začneme pripravovať priestory Arény Poprad. Chceme vytvoriť pohodlné a priestranné očkovacie centrum. Samozrejme, všetko záleží od dostatku vakcín.“ Vedenie si spoluprácu s popradskou nemocnicou pochvaľuje. Svedčí o tom aj spokojnosť riaditeľa samotnej nemocnice, Erika Chorváta:

„Predpokladáme, že by sme vedeli zaočkovať 1000 – 1 500 občanov denne. Samozrejme, závisí to od kapacity,“ informuje riaditeľ nemocnice Erik Chorvát

Ten s vybratým priestorom súhlasí: „Aréna vyzerá ako ideálne miesto, pretože je priestranná, je tam možnosť viacerých vstupov a možnosť zriadenia viacerých miest, kde sa pacienti očkujú,“ informuje Chorvát a dodáva, že práca nemocnice a mesta začína práve v tomto bode: „Budeme dolaďovať technické detaily. Zo strany nemocnice personál, prípravu vakcín a všetko, čo s tým súvisí. Zo strany mesta technické zázemie, počítačové pripojenie a veci, ktoré s tým súvisia.“

„Ak bude dostatok očkovacej látky, vieme očkovanie okamžite spustiť,“ informuje Anton Danko.

Pre celé Slovensko

Očkovanie na Slovensku prebieha registráciou cez portál korona.gov.sk, kde si môže pacient vybrať ľubovoľné očkovacie miesto. Nie je preto prekvapením, že aj centrum v Aréne Poprad môže slúžiť širokému okoliu, aj na celoslovenskej báze. „Vymedzovať centrum na región určite nebudeme,“ informuje Erik Chorvát. Nemocnica však myslí aj na ohrozenú skupinu seniorov, pre ktorých vytvorila mobilnú očkovaciu jednotku. Tá začala svoje pôsobenie už prvého februára.

Informoval o tom riaditeľ úseku lekársko-preventívnej starostlivosti pre chirurgické odbory Tomáš Francisty: „Boli sme v domove sociálnych služieb Batizovce a ďalšie dva domovy máme naplánované na tento týždeň.“ Práve počas tohto mesiaca by mala jednotka zavítať do viacerých domovov dôchodcov: „Postupne máme v pláne zaočkovať všetky ostatné domovy dôchodcov v priebehu mesiaca,“ dodáva Francisty.

Súčasná situácia naďalej komplikuje dodávky vakcín na Slovensko. Na našom území bolo k dnešnému dňu zaočkovaných 142 751 občanov.

Sledujte nás naďalej na našom Facebooku. Nenechajte si ujsť aktuálne správy z Popradu a okolia.

Mesto Poprad o novom očkovacom centre
7
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM