TOS Lifestyle

Za volantom sú následky MIKROSPÁNKU často fatálne: Robíte TO aj vy? Riskujete, že ho dostanete

Mikrospánok za volantom býva mimoriadne nebezpečný. Ktorou činnosťou zvyšujete jeho pravdepodobnosť a ako mu naopak účinne predchádzať?

Ilustračný obrázok k článku Za volantom sú následky MIKROSPÁNKU často fatálne: Robíte TO aj vy? Riskujete, že ho dostanete
Zdroj: Dnes24.sk/DALL-E (umelá inteligencia)

Tipy, ako predísť mikrospánku

Dodržujte spánkový režim. Ako už vyplýva z predchádzajúceho textu, najdôležitejšie je dopriať si dostatočne dlhý spánok. Dospelý človek by mal spať približne 7 až 9 hodín denne.

Dbajte na kvalitu spánku. Nielen dĺžka, ale aj kvalita spánku je dôležitá. Vyhnite sa alkoholu, kofeínu a elektronickým zariadeniam pred spaním, ktoré môžu značne narušiť kvalitu vášho spánku.

Prestávky pri dlhšom sústredení. Ak pracujete alebo šoférujete dlhší čas, je dôležité robiť pravidelné prestávky. Krátka chôdza, strečing alebo jednoducho zmena prostredia môžu pomôcť obnoviť vašu pozornosť.

Zdravá strava a pitný režim. Pravidelné stravovanie a dostatok tekutín môžu tiež pomôcť predchádzať únave a tým aj mikrospánku.

Konzultácia so špecialistom. Ak sa vám mikrospánok vyskytuje pravidelne alebo ste počas neho zažili nebezpečnú situáciu, je dôležité obrátiť sa na špecialistu.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM