Ilustračný obrázok k článku Charakteristika všetkých ZNAMENÍ zverokruhu: Aké vlastnosti sú typické pre to vaše?
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Charakteristika všetkých ZNAMENÍ zverokruhu: Aké vlastnosti sú typické pre to vaše?

Chcete vedieť, aké charakterové vlastnosti môžete očakávať od svojich priateľov a známych? Poodhaliť skryté tajomstvá jednotlivých pováh vám pomôžu aj znamenia zverokruhu.

Magazín
Magazín

Charakteristika všetkých ZNAMENÍ zverokruhu: Aké vlastnosti sú typické pre to vaše?

Chcete vedieť, aké charakterové vlastnosti môžete očakávať od svojich priateľov a známych? Poodhaliť skryté tajomstvá jednotlivých pováh vám pomôžu aj znamenia zverokruhu.

Ilustračný obrázok k článku Charakteristika všetkých ZNAMENÍ zverokruhu: Aké vlastnosti sú typické pre to vaše?
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Ľudia sú od narodenia zvedavé jedince, ktoré vždy túžili poznať odpovede. Od nepamäti im v tom pomáhala astrológia. Dnes sa s astrológiou najčastejšie stretávame pri čítaní horoskopov v rôznych časopisoch a na internete. Každý z nás tiež pozná svoje znamenie zverokruhu. Práve na tie sa dnes pozrieme podrobnejšie.

Aký element vám vládne?

Znamenia delíme podľa elementov na ohnivé (Baran, Lev a Strelec), zemské (Býk, Panna, Kozorožec), vzdušné (Blíženci, Váhy, Vodnár) a vodné (Rak, Škorpión, Ryby).

Spoločným prvkom ohnivých znamení je tvorivá a vášnivá energia. Sú temperamentné, spontánne, zamerané na seba, no často aj výbušné.

Zemské znamenia spája spoľahlivosť a praktickosť. Zväčša ide o konzervatívnych realistov.

Vzdušné znamenia sú inteligentné, spoločenské, komunikatívne a vyznačujú sa schopnosťou diplomatického uvažovania.

Keď sa pozrieme na vodné znamenia, hovoríme o vnímavých, intuitívnych a citlivých ľuďoch. Dôraz kladú na vzťahy.

V skratke sa pozrieme na charakteristiku jednotlivých znamení. Sedí aj na vás?

Prečítajte si tiež

Baran (Aries)

21. marec – 20. apríl

Ľudia narodení v ohnivom znamení barana sú súťaživí, impulzívni, priateľskí a vždy otvorení novým veciam. Ich vládnucou planétou je Mars. Prejavujú sa dominanciou a nemajú radi prehry.

Býk (Taurus)

21. apríl – 20. máj

Zemské znamenie býk so sebou prináša konzervatívnych, tvrdohlavých a pôžitkárskych ľudí. Často sú zaťažení na peniaze. Vládne im planéta Venuša. Patrí medzi sexuálne najcitlivejšie znamenia.

Blíženci (Gemini)

21. máj – 21. jún

Blíženci patria medzi vzdušné znamenia. Vládne im Merkúr. Sú citliví, komunikatívni, otvorení novým veciam, no zároveň rozpoltení. Patria medzi typy dobráckych a prispôsobivých ľudí. Nikdy by úmyselne neublížili a vždy sú ochotní pomôcť.

Rak (Cancer)

22. jún – 22. júl

Vodné znamenie, ktoré charakterizuje rodinne založených ľudí. Vládne im Mesiac. Vyznačujú sa jemnosťou a hlbokými citmi. Neradi sa otvárajú iným ľuďom a svoj vnútorný svet často skrývajú za maskou. Zároveň sú veľmi podozrievaví.

Lev (Leo)

23. júl – 22. august

Lev ako ohnivé znamenie chce byť stredobodom pozornosti. Zväčša ide o egocentrikov s vrodeným vodcovským talentom. Vládne im Slnko. Sú to energickí a spontánni ľudia. Potrebujú spoločnosť a obklopujú sa obdivovateľmi. Vedia však byť aj veľmi nedočkaví a drzí.

Panna (Virgo)

23. august – 22. september

Ľudia narodení v zemskom znamení panna sú silní a produktívni. Vládne im planéta Merkúr. Vyznačujú sa poriadkumilov­nosťou, múdrosťou a precíznosťou. Medzi znaky znamenia panny patrí aj extrémna netrpezlivosť.

Váhy (Libra)

23. september – 22. október

Váhy ako vzdušné znamenie ovláda Venuša. Nemajú radi konflikty a klebety, sú priateľskí, poctiví a úprimní. Vyznačujú sa extrémnym citom pre spravodlivosť a česť. Ľahko si získajú na svoju stranu iných, no sú aj nerozhodní.

Škorpión (Scorpius)

23. október – 22. november

Vládnucou planétou vodného znamenia škorpión je Pluto a spoluvládcom Mars. Sú to tvrdohlaví ľudia s výborným analytickým myslením a vynikajúcou pamäťou. Často sa nevyznajú vo vlastných pocitoch. Vyznačujú sa aj hrdosťou a sexualitou. V spoločnosti sú často vyhľadávaní.

Strelec (Sagittarius)

23. november – 21. december

Narodeným v znamení strelca sa pripisuje cieľavedomosť, útočnosť, živosť a túžba po moci a sile. Vládnucou planétou tohto ohnivého znamenia je Jupiter. Majú veľa záľub a radi sa vzdelávajú. Sú spravodliví, spoločenskí a úprimní.

Kozorožec (Capricornus)

22. december – 20. január

Kozorožec je zemské znamenie, ktorého vládnucou planétou je Saturn. Často majú sklony k manipulácii s druhými. Sú však aj rodinne založení a starostliví. Majú ťažko pochopiteľnú povahu, no nemajú radi osamelosť.

Vodnár (Aquarius)

21. január – 19. február

Vzdušné znamenie vodnár sa vyznačuje pevnou vôľou a sociálnym cítením. Ich vládnucou planétou je Urán. Nemajú radi jednotvárnosť a sú veľmi priateľskí, originálni a rodinne založení. Často nevenujú pozornosť, čo sa okolo nich deje. Sú aj impulzívni, akční a odhodlaní čeliť novým výzvam.

Ryby (Pisces)

20. február – 20. marec

Ľuďom narodeným vo vodnom znamení rýb sa často pripisuje snaha o mier. Sú citliví, zraniteľní a sú skvelými pozorovateľmi. Charakterizuje ich sústredenosť a trpezlivosť. Zároveň patria medzi znamenia s najväčší sklon k závislostiam a ľahko dokážu podľahnúť ilúziám. Vládnucou planétou je Neptún.

Ďalšie zaujímavé čítanie

Otestujte sa

Myslíte si, že vás znamenia zverokruhu nemajú čím prekvapiť? Overte si svoje vedomosti v našom zábavnom kvíze!

Kliknite SEM: Vyznáte sa v znameniach zverokruhu a astrológii?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd.

Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Testujte a bavte sa

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Články, ktoré by ste nemali vynechať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín