Magazín

Je lepšie ČESAŤ si vlasy za mokra alebo za sucha? Záleží od toho, či sú rovné alebo kučeravé

Čo je pre vaše vlasy najlepšie? Na problém sa pozreli tí najpovolanejší a tu je jasná odpoveď.

Ilustračný obrázok k článku Je lepšie ČESAŤ si vlasy za mokra alebo za sucha? Záleží od toho, či sú rovné alebo kučeravé
Zdroj: pixabay.com

Česanie mokrých vlasov

Pre tých, ktorí majú kučeravé alebo jemne zvlnené vlasy, je však opak pravdou. „Každý, kto sa pokúsil vyčesať prirodzené kučery, môže potvrdiť, aké nesprávne je česanie kučeravých vlasov nasucho,“ tvrdí Byrdie. Prečo?

Ako pripomenula dermatologička Nianda Reidová, kefovanie takýchto mokrých vlasov pomáha znižovať lámavosť a traumu vlasových folikulov. No okrem toho česanie za mokra udržiava kučery neporušené.

Mokré vlasy však nemusia stačiť a v prípade, ak sú vaše kučery veľmi elastické a pružné, siahnite po spreji na rozčesávanie, kondicionéru alebo oleji, pretože len tak zaručíte, že kĺzanie hrebeňa po vlasoch bude ľahšie. Skúsená kaderníčka odporúča najprv použiť prsty až potom hrebeň.

Či už máte vlasy rovné, jemne vlnité alebo kučeravé, snažte sa vlasy vždy česať zdola nahor. Ak chcete svoju korunku krásy čo najšetrnejšie vyčesať, prechádzajte hrebeňom po menšej ploche vlasov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM