Monika Hanigovská Magazín

Veľké ODHALENIE o hygiene Slovákov! Sme čistotní a voniame alebo sa umývame OBČAS?

Viac ako 2-tisíc Slovákov sa otvorene vyjadrilo, ako často si skočí do sprchy. Možno aj vás prekvapí výsledok našej ankety.

Ilustračný obrázok k článku Veľké ODHALENIE o hygiene Slovákov! Sme čistotní a voniame alebo sa umývame OBČAS?
Zdroj: pixabay.com , pixabay.com

Niektorí považujú sprchu alebo vaňu naplnenú horúcou vodou za príjemný relax, ďalší skôr za rutinnú či až nutnú činnosť. Tak či onak, aj pri tejto téme narazíme na rozdiely. Ako často by sme sa mali sprchovať alebo kúpať. Každý deň? Niekoľkokrát za týždeň alebo snáď viackrát denne?

Ako sme vás nedávno informovali v článku, k tejto problematike sa pokúsila vyjadriť uznávaná dermatologička. Raz a navždy by sa tak táto téma mohla uzavrieť. „Ak žijete na chladnom a suchom mieste a nie ste veľmi fyzicky aktívny, nemusíte sa nevyhnutne sprchovať každý deň,“ povedala odborníčka Doris Dayová, majiteľka niekoľkých ocenení vo svojom odbore pre byrdie.com.

Intenzitu sprchovania by sme mali zvážiť podľa našich fyzických aktivít alebo častejšieho potenia sa.

Ako sú na tom Slováci

No schválne, ako to vyzerá v praxi? Slováci neostali po prečítaní článku ticho a prostredníctvom Facebooku sa v komentároch začali hromadiť reakcie ohľadom toho, ako často je potrebné sa sprchovať. „Ako zdravotník sa teda sprchovať budem každý deň… Hygiena ešte nikomu neublížila, práve naopak,“ myslí si napríklad naša čitateľka Veronika.

Boris svoju odpoveď ešte vylepšil vtipom? „Ja sa sprchujem v sobotu, a periny sú čisté,“ a pridal sa k nemu aj ďalší diskutujúci: „Podľa odborníkov najlepšie nikdy. Ako Sulík povedal, vymontujem žiarovku."

Iní sa hlásia k častému sprchovaniu. „Aj trikrát za deň, a je jedno či je zima či leto, som vodnár, milujem vodu,“ rozpísala sa ďalšia z našich čitateliek.

Výsledky ankety

Do našej ankety sa ešte podrobnejšie zapojilo viac ako 2-tisíc Slovákov. Ako to dopadlo?

Niekoľkokrát za týždeň sa sprchuje 49,3% Slovákov (1 223 oslovených), pričom denne si pustí prúd vody ďalších 46,7% ľudí (1 161 oslovených). Čo sa týka takých, ktorí sa sprchujú niekoľkokrát za deň? Ide o 4% Slovákov (99 oslovených).

Slováci si podľa nej doprajú vodnú očistu v skutočne dostatočnom množstve. Prekvapili aj vás výsledky našej ankety?

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM