red . Zo zahraničia

Anonymous hackli ruskú centrálnu banku: Za 48 hodín vypustíme 35-tisíc tajných spisov

Útok je jedným z mnohých, ktoré už úspešne uskutočnili. Anonymous totiž po začatí invázie na Ukrajinu vyhlásili Rusku kybernetickú vojnu.

Ilustračný obrázok k článku Anonymous hackli ruskú centrálnu banku: Za 48 hodín vypustíme 35-tisíc tajných spisov
Zdroj: Twitter.com/Anonymous

Hackerská skupina Anonymous poriadne pritvrdila. Na Twitteri informovala o hacknutí ruskej centrálnej banky. Plánuje dokonca zverejniť 35-tisíc dokumentov s tajnými dohodami.

Zverejnia tajné dohody

„Viac ako 35-tisíc súborov bude zverejnených do 48 hodín s tajnými dohodami,“ napísali hackeri na sociálnej sieti. Zatiaľ ale nie je jasné, o čo presne ide.

Rusko sa podľa fontech.starti­tup.sk snažilo tieto informácie vyvrátiť. Správy označilo za falošné a banka tvrdí, že organizácia je z pohľadu kybernetických útokov bezpečná. To sa však uvidí do 48 hodín.

Útok je jedným z mnohých, ktoré už úspešne uskutočnili. Anonymous po začatí invázie na Ukrajinu vyhlásili Rusku kybernetickú vojnu s cieľom potláčať dezinformácie v krajine a šíriť pravdivé informácie.

Odvtedy sa im podarilo nabúrať sa do ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos, zverejnili telefónne čísla a e-mailové adresy bežných obyvateľov Ruska, nabúrali sa do bezpečnostných kamier naprieč krajinou, získali dokumenty z úradu Roskomnadzor a hackli aj ruské štátne televízie či tlačiarne Rusov naprieč krajinou. Všetko s cieľom informovať Rusov o zverstvách, ktoré pácha Putin na Ukrajine.

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM