Monika Hanigovská Magazín

Michelinské reštaurácie nie sú len pre SNOBOV: Kúsok za hranicami servírujú hlavné jedlo od 10 eur

Napriek tomu, že na Slovensku nemáme ani jednu reštauráciu s prestížnym „odznakom kvality“, zážitok na tanieri vám predostrú hneď kúsok za našimi hranicami.

Ilustračný obrázok k článku Michelinské reštaurácie nie sú len pre SNOBOV: Kúsok za hranicami servírujú hlavné jedlo od 10 eur
25
Galéria

Ako umelecké dielo

Každý kúsok v istej reštaurácii vyzerá ako malé jedinečné dielo. Je možné, že ak si sadnete za ich stôl, pristihnete sa pri tom, ako hneď nechcete do svojej porcie zatlačiť lyžičkou, vidličkou alebo nožíkom. Zoznámte sa s reštauráciou Babel!

Tamojšia reštaurácia sa zameriava na moderné jedlá s jemnými, starostlivo vyváženými chuťami, ktoré sú odkazom dávnej histórie.

Babel predstavuje dokonalé spojenie tradície a modernosti. Trinásť chodov podáva za 170 eur a osem porcií za 136 eur. Reštaurácia nedodržuje dress code, no prosí svojich hostí, aby si oblečením vzájomne vyjadrili úctu.

Nestačilo vám? Pozrite si Michelin Red Guide, najstaršieho a najznámejšieho sprievodcu, ktorý vybral naprieč Maďarskom tie najlepšie reštaurácie.

FOTO: Michelinské reštaurácie v Maďarsku
25
Galéria

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM