Zo zahraničia Magazín

Označil si Putin v kalendári veľkolepý KONIEC vojny? Ruskí vojaci vravia o TOMTO dátume

Najmocnejší muž Ruska si mal stanoviť termín, dokedy musí byť ukončená vojna. Čo zistili ozbrojené sily?

Ilustračný obrázok k článku Označil si Putin v kalendári veľkolepý KONIEC vojny? Ruskí vojaci vravia o TOMTO dátume
34
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Vojna na Ukrajine trvá už viac ako mesiac, a to napriek tomu, že vyjednávači z Moskvy a Kyjeva majú za sebou niekoľko kôl mierových rokovaní.

Má armáda rozkaz?

Napadnutú krajinu tak naďalej ničí vojna, ktorá z príbytkov vyháňa civilistov, berie životy na oboch stranách a spôsobuje nemalé ekonomické škody, ktoré sa dotýkajú aj nás.

Ruská armáda by však podľa najnovších informácií mala poznať bezpodmienečný dátum konca vojny. Tvrdia to internetové noviny s názvom Ukrajinská pravda, ktoré sa priamo odolávajú na Ukrajinský generálny štáb.

Podľa ich zdrojov by mali ruskí vojaci ukončiť vojnu s Ukrajinou do 9. mája 2022.

„Podľa dostupných informácií medzi personálom Ozbrojených síl Ruskej federácie prebieha propagandistická kampaň, ktorej cieľom je presadiť myšlienku, že vojna sa musí skončiť do 9. mája 2022,“ tvrdí ukrajinský webový portál.

Náhoda by to asi nebola

Ak by tomu bolo skutočne tak, Putin by dátum pravdepodobne nevybral náhodne. Ukončenie druhej svetovej vojny v Európe si v tento deň pripomína nielen Rusko, ale oslavujú ho v rovnakom čase i bývalé krajiny ZSSR, pričom zvyšok Európy si túto udalosť pripomína o deň skôr (8. mája).

„Deň víťazstva je v Rusku kultúrne veľmi významným dňom, ktorý sa každoročne oslavuje vojenskou prehliadkou. Tá je čoraz viac impozantnejšou a veľkolepejšou,“ prízvukuje ukrajinský portál.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO: Vladimir Vladimirovič Putin
34
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM