HÁDZANÁ: V extralige mužov viťazstvo 1.MHK Košice

Čorej z Košíc v zápase 1. MHK Košice – ŠKP Bratislava 3. kola hádzanárskej extraligy mužov Foto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 14. septembra (WEBNOVINY) – Hádzaná – extraliga mužov 2010/2011 – 3. kolo:

1. MHK Košice – ŠKP Bratislava 41:33 (25:14) Najviac gólov: Farkašovský 9, Kleis 8, P. Hruščák 7 – Berner 9, Slaninka 8, Volentics 7 Pok. hody: 5/5 – 5/4, vylúčení: 6 – 5, ČK: 50. Slaninka (ŠKP) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Barborík a Rondoš, 400 divákov

Domáci od začiatku vyhrávali, už v prvom polčase si vypracovali výrazný jedenásťgólový náskok (25:14). Po zmene strán Košičania kontrolovali vývoj a až v závere dovolili hosťom mierne skorigovať výsledok na 41:33 z pohľadu 1. MHK.

HC Štart Nové Zámky – HK Topoľčany 28:24 (16:14) Najviac gólov: Rábek 11/1, Szapu 7/1, Kurka 4 – Masaryk 5, Klačanský 5/1, Mokriš 4 Pok. hody: 4/2 – 2/2, vylúčení: 2 – 5, rozhodovali: Gedeon, Rapač, 500 divákov

Domáci v prvých dvoch dueloch novej sezóny nezískali ano bod a od začiatku zápasu sa im lepila na ruky nervozita. Hostia si vytvorili aj štvorgólový náskok. Postupne sa Novozámčania spamätali, v útoku ich ťahal neúnavný Rábek a podržal brankár Fabián. Napokon vydreli dvojgólové vedenie pred polčasovou prestávkou (16:14). Hostia boli nepríjemní aj po zmene strán. Nepustili domácich do výrazného náskoku. V závere zápasu sa viackrát zaskvel brankár Fabián a hráči Štartu si víťazstvo udržali (28:24).