Ilustračný obrázok k článku Chcete si privyrobiť? Tu sú najlepšie tipy na prácu z domu
Zdroj: TASR/DPA

Chcete si privyrobiť? Tu sú najlepšie tipy na prácu z domu

Ak pracujete, ale máte hlboko do vrecka, možno by sa vám zišiel ešte jeden bočný príjem. Nič náročné, ale aspoň za pár stoviek. Poradíme vám, ako na to.

MI Ako ušetriť
MI Ako ušetriť

Chcete si privyrobiť? Tu sú najlepšie tipy na prácu z domu

Ak pracujete, ale máte hlboko do vrecka, možno by sa vám zišiel ešte jeden bočný príjem. Nič náročné, ale aspoň za pár stoviek. Poradíme vám, ako na to.

Ilustračný obrázok k článku Chcete si privyrobiť? Tu sú najlepšie tipy na prácu z domu
Zdroj: TASR/DPA

Mať viacero zdrojov príjmu je obrovská výhoda. Nielen že máte viac peňazí, ale máte aj oveľa väčšiu istotu, že nezostanete zo dňa na deň bez práce. Ak by ste aj prišli o vaše stabilné zamestnanie, stále vás podrží nad vodou váš bočný príjem.

Nájsť si vhodný „bočák“ vôbec nie je ťažké a zvládne to naozaj každý. V čase internetu, keď sa množstvo aktivít presunulo do online priestoru, nebudete musieť vytiahnuť ani päty z domu.

Objavte svoj potenciál

Ideálne je, ak svoj nový paralelný pracovný život spojíte aj so svojou vášňou. Zamyslite sa nad tým, čo vás vždy bavilo a ste v tom dobrý. Možno je to pečenie koláčov, maľovanie obrazov, šitie, práca s drevom alebo zostavovanie horoskopov.

Ak chcete do toho skočiť rovnými nohami, vytvorte si profil na niektorom z mnohých portálov, kde ľudia ponúkajú takéto výrobky na predaj. Napríklad sashe.sk, alebo na Facebooku či Instagrame, prípadne na akomkoľvek internetovom bazáre.

Najprv si vytvorte základné portfólio, čo budete ponúkať a zverejnite atraktívne fotografie vašich výrobkov. Urobte si prieskum trhu a zistite, ako sa pohybujú ceny u vašej konkurencie. Určite nezaškodí, ak si pred tým naštudujete aspoň základy internetového marketingu a predaja, aby ste vedeli, ako sa čo najlepšie predať.

Ak na to chcete ísť profesionálnejšie, možno by bolo dobré sa najprv odborne zdokonaliť v tom, čo ste doteraz robili len ako hobby. Vyhľadajte si vhodné kurzy, kde vycibríte vašu techniku a dostanete aj novú inšpiráciu.

Váš úspech nevie nikto dopredu predpovedať. Ale minimálne nemáte čo stratiť. Berte to ako hru, veď je to váš koníček, ktorý sa snažíte speňažiť.

Aj takto môžete ušetriť

Práca z domu

Ak nemáte žiadnu špeciálnu záľubu, z ktorej by mohla byť vaša zárobková činnosť, určite máte ešte hlavu, ruky a počítač. Na menšie prilepšenie k zárobku to stačí. Všetko záleží len od toho, koľko ste schopný pracovať po večeroch a víkendoch.

Prezrite si na rôznych pracovných portáloch ponuky na prácu na doma. Verte, sú ich tam tisíce a zvládne ich každý.

Často je to len prijímanie a odosielanie pošty, alebo obvolávanie klientov, či potenciálnych zákazníkov. Nie je to síce žiadna zábava, ale za jednu-dve hodiny denne si môžete zarobiť aj tri stovky mesačne.

Mnoho podnikateľov hľadá pomoc virtuálnej asistentky, ktorá im pomáha vybavovať bežnú agendu a spravuje ich program. Ak ste spoľahlivý a organizovaný človek, je to presne práca pre vás. Môžete ísť cez víkendy aj pomáhať do skladov s tovarom, čo býva často sezónna práca pred Vianocami a Veľkou nocou.

Chcete ešte viac šetriť?

Praktické aj čudné

Šikovní domáci majstri sa určite uživia ako hodinoví manželia. Stačí sa registrovať na viacerých pracovných portáloch, kde sa takéto služby ponúkajú a príležitostná fuška v domácnosti sa určite nájde.

Rovnako funguje aj upratovanie domácností, umývanie okien, stráženie detí, či opatrovanie seniorov. Veľa možností ako si privyrobiť v tejto oblasti ponúka napríklad domelia.sk, ale kontaktovať môžete aj špecializované agentúry, ktoré vám budú dohadzovať klientov.

Nekonečné množstvo nápadov, ako by ste si mohli privyrobiť z domu obsahuje aj portál jaspravim.sk. Môžete ponúkať špecializované služby z oblasti rôznych remesiel, stavebníctva, ale aj marketingu, prekladateľstva, či online segmentu.

V kategórii „Vtipné a čudné“ ľudia ponúkajú aj také prekvapivé služby ako je zdvihnutie sebavedomia, výber vhodného darčeka, alebo výroba psej hračky, či úplne obyčajné dopisovanie si s cudzími ľuďmi cez sociálne siete. Možnosti, ako speňažiť svoj voľný čas, sú nekonečné.

Článok vznikol v spolupráci s mobilným operátorom 4ka.

Udialo sa na Slovensku

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín