han Zo Slovenska

ZABUDNITE na slnko, pršať bude niekoľko dní: Kedy sa dočkáme vytúženej ZMENY počasia?

Tomu sa povie počasie pod psa! Najbližšie dni príliš nerátajte s tým, že bude slnečné a teplé počasie. Naopak, v najbližších dňoch bude pršať a pršať.

Ilustračný obrázok k článku ZABUDNITE na slnko, pršať bude niekoľko dní: Kedy sa dočkáme vytúženej ZMENY počasia?
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Výraznejšie otepliť by sa malo v závere budúceho týždňa. Dovtedy však príde ešte minimálne jedna výrazná vlna zrážok, ak sa neráta dážď, ktorý sa rozšíri v nedeľu večer a v noci nad stredné a východné Slovensko.

Zrážky sa očakávajú v utorok (16. 5.) popoludní, večer a v noci na stredu (17. 5.). Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

„Najviac napršať by malo v západnej polovici územia. Ešte aj vo štvrtok (18. 5.) bude chladno, ale v závere týždňa by sa už predsa len malo otepliť. Potvrdzuje to aj ansámblová predpoveď, pričom by malo byť aj menej oblačnosti a zrážok,“ uviedli meteorológovia.

Až budúci víkend

Pripustili však, že je to stále ešte pomerne ďaleko a je možné, že sa toto oteplenie trochu posunie na neskôr. „Je však zvýšená pravdepodobnosť, že budúci víkend bude v najteplejších lokalitách teplota vzduchu aj okolo 25 stupňov Celzia,“ skonštatovali.

V nedeľu ovplyvňuje počasie na Slovensku frontálny systém spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa presúva z Jadranu nad Maďarsko.

„Nad naše územie prináša od juhu veľa oblačnosti a aj zrážky. Tie sa do týchto chvíľ vyskytli predovšetkým na západe územia, pričom ráno pršalo takmer výlučne len na juhozápade,“ uviedol SHMÚ.

Na východe územia je ešte aj v nedeľu popoludní menej oblačnosti a žiadne zrážky. „Na krajnom juhovýchode je výrazne, aj o viac ako desať stupňov Celzia teplejšie ako na krajnom juhozápade územia,“ uzavreli zo SHMÚ.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM