Bílek musí nahradiť maródov Šimůnka a Bednářa

PRAHA 26. februára (WEBNOVINY) – Hlavný tréner českej futbalovej reprezentácie Michal Bílek musí pred prípravným medzinárodným zápasom so Škótskom v stredu 3. marca o 21.00 h v Glasgowe oželieť dvojicu zranených hráčov, ktorých pôvodne nominoval. M. Bílek musí hľadať náhradu za stopéra Jana Šimůnka a útočníka Romana Bednářa. Roman Bednář sa zranil v stredajšom opakovanom stretnutí 5. kola anglického FA Cupu West Bromwich Albion – Reading, keď v drese WBA vydržal na trávniku iba 39 minút, vystriedať musel pre problémy so slabinami.

Stopér Jan Šimůnek sa zranil o deň neskôr ako Bednář. V priebehu odvetného duelu vyraďovacej časti Európskej ligy UEFA 2009/2010 medzi nemeckým Wolfsburgom a španielskym Villarrealom pre zranený stehenný sval odstúpil krátko po prestávke. Nemecký majster nad španielskym súperom vyhral 4:1 a postúpili medzi 16 najlepších tímov starého kontinentu.

Michal Bílek okrem dvojice Bednář – Šimůnek nebude môcť v Škótsku využiť ani služby zraneného brankára Petra Čecha, obrancu Zdeňka Pospěcha a útočníka Milana Baroša, ktorí z dôvodov zdravotných problémov nefigurovali už v pôvodnej nominácii.