Cleveland zničil Boston v poslednej štvrtine

NEW YORK 26. februára (WEBNOVINY) – Boston a najmä Rajon Rondo boli v prvej štvrtine šlágra štvrtkového programu zámorskej basketbalovej NBA nezastaviteľní, no hostia z Clevelandu postupne prebrali iniciatívu. V záverečnej dvanásťminútovke dovolili Cavaliers domácim premeniť len tri z dvadsaťjeden streleckých pokusov, štvrtinu vyhrali 35:14 a celé stretnutie 108:88. Pre „Cavs“ je triumf v Bostone cenný o to viac, že pred ním ťahali sériu deviatich prehratých duelov v TD Garden za sebou. „Veľmi sa nám tu nedarilo. Posledných deväť zápasov sme prehrali. Teraz sme to zo seba konečne striasli. No na druhej strane nechceme tento fakt preceňovať,“ skonštatoval tréner Clevelandu Mike Brown. Líder hostí LeBron James prispel k triumfu 36 bodmi, 9 asistenciami a 7 doskokmi.

Golden State nestačilo v domácom prostredí na silný Denver, ktorý sa dokázal vyrovnať s neúčasťou kormidelníka Georgea Karla, a prehralo 112:127. V drese hostí žiarila hviezdna dvojica Carmelo Anthony, Chauncey Billups, ktorým výborne sekundoval aj J.R. Smith. „Vždy vám pomôže, keď sa pozriete na lavičku a vidíte tam sedieť spokojného trénera. Dodáva vám to sebavedomie a pokoj. Bolo zvláštne, že tam chýbal. No na druhej strane asistent Adrian Dantley odviedol výbornú robotu,“ skonštatoval Billups. Karlovi nedávno lekári diagnostikovali rakovinu hrdla a krku, v roku 2005 prekonal zhubné ochorenie prostaty.

Aj v poslednom piatkovom súboji uspeli hostia, Milwaukee triumfovalo v Indiane 112:110. Bucks sú stopercentní, odkedy sa k tímu pripojil John Salmons z Chicaga, vyhrali všetkých päť stretnutí. Rovnako dlhú víťaznú sériu ťahali naposledy ešte v novembri 2007. „Priniesol so sebou streleckú explóziu. Keď nám chýba Michael Redd, potrebujeme niekoho, kto za neho nastrieľa body. John je skúseným hráčom a veľmi nám pomáha,“ pochválil nového spoluhráča center Andrew Bogut.

Výsledky – štvrtok: Indiana – Milwaukee 110:112 Najviac bodov: Granger 21, Ford 17, Murphy 16 – Salmons 20, Jennings 18, Ilyasova 17, štvrtiny: 31:30, 25:31, 21:28, 33:23, 14 116 divákov

Golden State – Denver 112:127 Najviac bodov: S. Curry 30 (13 doskokov), M. Ellis 22, Morrow 20 – Billups 37, C. Anthony 27, J.R. Smith 25, štvrtiny: 21:29, 35:36, 31:33, 25:29, 18 555 divákov

Boston – Cleveland 88:108 Najviac bodov: R. Allen 21, Rondo 19 (11 asistencií), Garnett 10 (10 doskokov) – L. James 36, Mo Williams 19, Varejao 14 (10 doskokov), štvrtiny: 31:21, 25:27, 18:25, 14:35, 18 624 divákov