Aktualizované Hokej

Mal to byť šampionát, v ktorom sa slovenské hokejistky plánovali prebojovať medzi elitu. Namiesto toho prišiel pád do suterénu.

Ilustračný obrázok k článku HANBA a fatálne ZLYHANIE slovenských hokejistiek: Chceli postúpiť medzi elitu, ale VYPADLI!

Slovenské hokejistky prehrali aj vo svojom štvrtom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS v čínskom Šen-čene. Vo štvrtok podľahli Dánkam 1:2 a vypadli tak do B-skupiny I. divízie.

Na šampionáte sú stále bez bodu a s určitosťou skončia na poslednom 6. mieste tabuľky. Záverečný zápas na MS odohrajú v sobotu s Rakúskom o 7.00 SELČ.

Slovenky sa síce ešte môžu bodovo dorovnať piatym Nórkam, no nemôžu ich už predstihnúť v tabuľke, keďže majú s nimi horší vzájomný zápas (2:4).

hokej-ženy – A-skupina I. divízie MS:

SLOVENSKO – Dánsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 4. Kapičáková (Dobiášová, L. Šulíková) – 19. Jensenová, 46. Jakobsenová (Gludová). Rozhodovali: Nakajamová (Jap.), Vichoreková (USA) – Vichaová (Švaj.), Paulheimová (Maď.), vylúčené: 1:0 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2530 divákov.

Zostava SR: Rišianová – Košecká, L. Šulíková, Vysokajová, Drábeková, Leskovjanská, Bednáriková, A. Šulíková – L. Halušková, Kúbeková, Korenková – Hlinková, Tóthová, Rumanová – Ištocyová, Kapičáková, Dobiášová – Blichová, R. Halušková, Sternová

Priebeh duelu

Zverenky Arta Sieppiho išli do vedenia už v 4. minúte, keď sa presadila Barbora Kapičáková. Na konci prvej tretiny vyrovnala Nicoline Jensenová. V druhej časti gól nepadol, na oboch stranách sa viackrát predviedli brankárky.

Rozhodnutie prišlo v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadila Josefine Jakobsenová. Na výsledku nič nezmenila ani záverečná hra Sloveniek bez brankárky.

6. SLOVENSKO 4 0 0 0 4 3:10 0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

SR ŽENY I Slovenské hokejistky s určitosťou obsadia posledné miesto na šampionáte v Číne. Rozhodol o tom štvrtkový zápas...