FC Twente je víťazom Holandského pohára

Foto: SITA, APROTTERDAM 8. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Twente sa stali víťazmi Holandského pohára, keď v nedeľňajšom rotterdamskom dramatickom finále triumfovali nad obhajcom trofeje Ajaxom Amsterdam 3:2 po predĺžení. Úradujúci holandský majster prehrával po 40 minútach 0:2 po góloch Demyho De Zeeuwa a Lorenza Ebecilia. Na konci prvého dejstva dokázal znížiť Wout Brama, v 56. min vyrovnal Theo Janssen a v 117. minúte strhol víťazstvo na stranu mužstva z Enschede rakúsky útočník Marc Janko. Bývalý klub slovenského reprezentanta Miroslava Stocha Twente triumfoval v domácom pohári prvý raz od roku 2001 a celkovo tretíkrát v histórii klubu.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále Holandského pohára vo futbale:

FC Twente – Ajax Amsterdam 3:2 po predĺžení (2:2, 1:2) – Twente sa stalo víťazom Holandského pohára 2010/2011

Góly: 45. Brama, 56. Janssen, 117. Janko – 19. De Zeeuw, 40. Ebecilio.