Päť slovenských bodov nestačilo Spartaku Moskva

Bez popisuFoto: SITA/AP

MOSKVA 23. marca (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejisti dali o sebe vedieť v utorkových zápasoch play-off Kontinentálnej hokejovej ligy. Kanonier Dinama Riga aj celej KHL Marcel Hossa vyrovnal 44 sekúnd pred koncom duelu s HK MVD na 4:4, napokon sa však z víťazstva tešili v predĺžení hostia. K ich triumfu a priebežnom vedení 3:1 v semifinálovej sérii Západnej konferencie prispel jednou asistencou aj obranca Martin Štrbák. Gól a asistencia ďalšieho slovenského zadáka Jaroslava Obšuta, dve gólové prihrávky Ivana Baranku a tiež jedna asistencia v podaní Branka Radivojeviča nestačili ich tímu Spartaku Moskva k tretiemu víťazstvu nad Lokomotivom Jaroslavľ. Hostia zvíťazili 4:3 po predĺžení a vyrovnali stav tejto semifinálovej série na 2:2.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy:

Západná konferencia – semifinále (štvrté zápasy, hrá sa na štyri víťazstvá): Spartak Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1) – stav série 2:2 Dinamo Riga – HK MVD Balašicha 4:5 po predĺžení (2:1, 1:3, 1:0 – 0:1) – stav série 1:3

Východná konferencia – semifinále (tretie zápasy, hrá sa na štyri víťazstvá): Neftechimik Nižnekamsk – Salavat Julajev Ufa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) – stav série 2:1 Ak Bars Kazaň – Metallurg Magnitogorsk 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1) – stav série 2:1 SITA