Švajčiari zdolali Nemecko až po predĺžení

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BERN 26. apríla (WEBNOVINY) – Švajčiarska hokejová reprezentácia zvíťazila v nedeľňajšom stretnutí základnej B-skupiny na 73. majstrovstvách sveta nad Nemeckom 3:2 po predĺžení a minimálne do skončenia večerného duelu Ruska s Francúzskom sa dostali na čelo tabuľky. Nemci sa v 7. min ujali vedenia prostredníctvom Ullmanna, domáci hokejisti potom po góloch Wicka a Segera otočili skóre vo svoj prospech. V 34. minúte vyrovnal na 2:2 pri vlastnom oslabení Schubert a keďže nikto ďalší už nedokázal v riadnom hracom čase prekonať súperovho brankára, o víťazovi súboja rozhodovalo predĺženie. Nemci v nadstavení doplatili na vylúčenie Bakosa, ktoré v 62. min potrestal v presilovej hre Streit.

B-skupina:

Švajčiarsko – Nemecko 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly:

9. Wick (Lemm), 24. Seger (Paterlini), 62. Streit (Plüss) – 7. Ullmann (Seidenberg), 34. Schubert (Hospelt). Vylúčenia: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Partanen, Ronn (obaja Fín.) – Dediuolia (Bielor.), Orelma (Fín.)

Zostavy:

Švajčiarsko: Gerber – Blindenbacher, Streit, Du Bois, Bezina, Seger, Josi, Furrer, Ambühl – Paterlini, Ziegler, Sannitz – Plüss, Rüthemann, Gardner – Déruns, Jeannin, Lemm – Wick, Sprunger, Romy

Nemecko: Pätzold – Smidt, Bakos, Buteschoen, Schubert, Osterloh, Müller, Renz, Hördler – Wolf, Hackert, Gogulla – Hecht, Seidenberg, Ullmann – Felski, Kreutzer, Barta – Mulock, Hospelt, Hager