Filip Chudý Správy Regióny

Autobusovú stanicu v Považskej čaká rekonštrukcia: Čo všetko má byť nové? FOTO

V Považskej Bystrici sú veľké plány s verejnou dopravou. Na čo všetko majú pritiecť eurofondy?

Ilustračný obrázok k článku Autobusovú stanicu v Považskej čaká rekonštrukcia: Čo všetko má byť nové? FOTO
17
Galéria

Projekt Zvýšenie atraktivity a konkurencieschop­nosti verejnej osobnej dopravy v meste Považská Bystrica, ktorej prijímateľom je Mestská dopravná spoločnosť, a.s. Považská Bystrica, ktorá sa stará o mestskú hromadnú dopravu v našom meste, bol úspešný. Potvrdila nám to Zuzana Peiger Ačjaková z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. „Uvedená žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP) bola schválená. Zmluva o poskytnutí NFP nenadobudla účinnosť, nakoľko ešte nedošlo k jej zverejneniu v Centrálnom registri zmlúv. Prípadné zmeny v zmluve budú závislé od výsledkov verejného obstarávania, ktorým môže prísť k úprave zazmluvneného rozpočtu,“ povedala.

Podľa stránky itms2014.sk, ktorá slúži na správu eurofondov v SR pre roky 2014 – 2020, je celková zazmluvnená suma tohto projektu 1 631 360,46 eur, z toho je NFP 1 468 224,41 eur, zvyšných 10 % tvoria vlastné súkromné zdroje spoločnosti. „Hlavným cieľom projektu je zvýšenie atraktivity a konkurencieschop­nosti verejnej osobnej dopravy v meste Považská Bystrica vytvorením bezpečnej, pohodlnej, modernej, kvalitnej a ekologickej dopravy pre širokú verejnosť,“ znie stručný popis projektu.

„Hlavný cieľ projektu dosiahneme realizáciou nasledovných špecifických cieľov. A to rekonštrukciou a modernizáciou autobusovej stanice ako dôležitého prestupového uzla, rekonštrukciou a modernizáciou autobusových zastávok pri železničnej stanici, rekonštrukciou záchytných parkovísk pri autobusovej stanici a podporou informovanosti verejnosti s cieľom zvyšovania atraktivity verejnej osobnej dopravy osadením informačných elektronických tabúľ,“ píše sa o projekte na stránke itms2014.sk.

Podľa nej má byť miestom realizácie projektu autobusová stanica v našom meste a autobusové zastávky pri železničnej stanici na Robotníckej ulici. „Realizáciou projektu sa zrekonštruuje autobusová stanica, dve autobusové zastávky, záchytné parkovisko a bude zavedený jeden informačný systém,“ dodáva sa v stručnom popise projektu.

Autobusovú stanicu a zastávky v Považskej čaká rekonštrukcia: Ako vyzerajú?
17
Galéria

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Modernizácia železnice v Považskej komplikuje život: Môže sa to ešte zhoršiť?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM