Zo zahraničia

Babiša šokovali nové opatrenia ministerstva: Česko zase MENÍ povinnosti nosenia rúška!

České ministerstvo zdravotníctva zmenilo vo štvrtok pravidlá pre povinné nosenie rúšok.

Ilustračný obrázok k článku Babiša šokovali nové opatrenia ministerstva: Česko zase MENÍ povinnosti nosenia rúška!
Zdroj: TASR

Z nariadenia, ktoré má platiť od 1. septembra, vypadla povinnosť nosiť rúška v reštauráciách, na školách, či v obchodoch. Rúška budú aj naďalej povinné v MHD, na úradoch a orgánoch verejnej správy či v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach, informuje spravodajský portál Novinky.cz.

Aj u kaderníka

V pondelok minister zdravotníctva Adam Vojtěch uvádzal, že rúška budú plošne povinné v obchodoch alebo v dopravných prostriedkoch, povinnosť v reštauráciách nepredpokladal. V stredu na tlačovej konferencii povedal, že aj v reštauráciách či u kaderníka ľudia ochranu nosa a úst mať musia.

„Diskutovali sme teraz pre a proti aj to, čo je realizovateľné na základe chytrej karantény tak, aby sme reagovali promptne,“ povedal na úvod štvrtkovej tlačovej konferencie Vojtěch.

Debata podľa neho prešla od pondelka „nejakým vývojom“, ale ide o pomerne „zásadnú zmenu, a preto sme sa k tomu dnes opäť vrátili“.

Babiš v šoku

Niektoré opatrenia, ktoré v stredu Vojtěch vyhlásil, kritizoval premiér Andrej Babiš. „Som trochu v šoku z toho, čo vypadlo z ministerstva zdravotníctva. Vôbec sa mi to nepáči,“ citoval premiéra Radiožurnál.

Rúška tak nebudú napríklad v kaderníctvach, obchodoch, reštauráciách, fitness centrách, vo vnútorných bazénoch ani na školách.

Tam budú povinné len vtedy, ak bude nejaký región na „koronavírusovom semafore“ označený oranžovou farbou, čo znamená začínajúci komunitný prenos, napísali Novinky.cz.

Od 1. septembra teda budú rúška opäť povinné v MHD, na úradoch, v orgánoch verejnej správy, vo volebných miestnostiach, v sociálnych a zdravotníckych zariadeniach.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM