Šport Ostatné športy

Medzinárodná športová olympiáda vo Zvolene? Sily si zmerajú seniori z 8 krajín

Športové zápolenie, aké sa len tak nevidí. Až 8 krajín z Európy sa zúčastní Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodná športová olympiáda vo Zvolene? Sily si zmerajú seniori z 8 krajín
2
Galéria
Zdroj: UTV Zvolen

Už 7.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku sa uskutoční na pôde Technickej univerzity vo Zvolene od 12. do 16. septembra 2018. Viac ako 150 študentov UTV príde zo Španielska, Portugalska, Poľska, Turecka, Ukrajiny, Rumunska, Českej republiky a Slovenska. Súťažiť budú v streľbe zo vzduchovej pušky, stolnom tenise, lukostreľbe, bowlingu, šachu. Máme pripravené aj ďalšie športové disciplíny, ktoré budú orientované na „Najvšestrannej­šieho olympionika“.

„Pred viac ako siedmymi rokmi sme si povedali, že zorganizujeme veľkú medzinárodnú akciu pre študentov UTV a budeme sa snažiť na ňu dotiahnuť čo najviac študentov – seniorov z Európy. Som nesmierne hrdý na svoj tím, ktorý pracuje na UTV vo Zvolene a na naše medzinárodné kontakty. Tento ročník máme najvyšší počet, až osem krajín z Európy, “ uviedol Erik Selecký, vedúci Univerzity tretieho veku vo Zvolene.

„Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli na organizáciu tejto aktivity – vedeniu Technickej univerzity vo Zvolene, mestu Zvolen, BBSK, ale aj iným sponzorom a prispievateľom. Netreba zabudnúť ani na našich seniorov – dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú v organizácii, či už ako sprievodcovia jednotlivých krajín – kde si precvičia svoje jazykové schopnosti, alebo aj ako rozhodcovia, zapisovatelia pri športových disciplínach. Musíme si uvedomiť, že starší občania nemajú dostatok financií na cestovanie a aj vďaka grantom a sponzorom nemusia platiť celé sumy za organizáciu podujatia. Veľmi som rád, že vo Zvolene organizujeme medzinárodnú akciu pre študentov – seniorov, ktorá je svojim zameraním jedinečná v Európe,“ dodal Selecký.

Medzinárodná športová olympiáda pre študentov Univerzít tretieho veku vo Zvolene
2
Galéria
Zdroj: UTV Zvolen
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM