Anton Hrachovský Hokej

Richard Lintner o vzkriesení novozámockého hokeja: Je to fascinujúci a vzrušujúci príbeh!

Posledné domáce stretnutie hokejistov Nových Zámkov proti Bardejovu si prišiel na zimný štadión pozrieť naživo i aktuálny šéf Tipsport ligy a dlhoročný reprezentant Slovenska Richard Lintner.

Ilustračný obrázok k článku Richard Lintner o vzkriesení novozámockého hokeja: Je to fascinujúci a vzrušujúci príbeh!
Zdroj: TASR

Richard Lintner prezradil, že okrem zápasov play out o postup do najvyššej súťaže pozorne sledoval i priebeh finále 1. ligy, ktorom sa stretli Novozámčania s Bardejovom. Celkový triumf si napokon pripísali HC Nové Zámky, keď svojho súpera zdolali 3:2 na zápasy. Nasledovalo práve končiace sa play out, v ktorom oba celky dolnil výber Piešťan. I v tejto konfrontácii zabrali ´zeleno-bieli´ naplno a už v predstihu sa stali prvými istými postupujúcimi do najvyššej súťaže.

„Áno, bol som osobne na predposlednom zápase finále a bol to zaujímavý zápas, v ktorom padlo veľa gólov (Nové Zámky – Bardejov 4:6 – pozn. red.). Myslel som, že ten zápas akoby nastaví trend toho, ako bude play out vyzerať. Musím ale povedať, že play out ma prekvapilo, tímy hrali oveľa taktickejšie, než som očakával. Dávali a stále do toho dávajú veľa energie. Tie zápasy sú veľmi rýchle a veľmi dobre korčuliarsky odohraté. Takže je to atraktívne pre divákov, ktorí chodia vo veľkom počte na každý štadión.“

Zaujímalo nás, akoby si podľa Lintnera, čisto teoreticky, počínali Nové Zámky v aktuálnej sezóne Tipsport ligy. „To sa ťažko porovnáva. Veľmi dobrá konfrontácia bola v zápasoch s Piešťanmi. Už to mohlo niečo naznačiť. V každom prípade to bude budúci rok pre Nové Zámky veľká výzva. Musia postaviť kvalitné mužstvo, aby bolo úspešné aj v tej ďalšej sezóne,“ vysvetlil šéf slovenskej najvyššej súťaže Richard Lintner.

Že hokejový vzostup, aký predviedlo vedenie klubu v posledných rokoch, nie je bežným javom potvrdil i bývalý obranca. „Ten príbeh Nových Zámkov je naozaj fascinujúci a vzrušujúci. Pred dvoma rokmi hrali Nové Zámky MOL ligu a druhú slovenskú ligu zároveň, tento rok 1. ligu a budúci ročník Tipsport ligu, takže je to taký zaujímavý príbeh pre ľudí, ktorí majú hokej radi. Ja sa veľmi teším z tohto úspechu,“ dodal na záver majster sveta 2002 z Göteborgu.

Richard Lintner je dlhoročný slovenský reprezentant, neskôr spolukomentátor hokejových prenosov a momentálne muž číslo jeden v slovenskej najvyššej súťaži – Tipsport lige. Svoje bohaté skúsenosti naberal okrem rodného Trenčína i v zahraničí – počas pôsobenia vo Švédsku, Švajčiarsku, Fínsku, KHL, v zámorských nižších súťažiach a taktiež v najprestížnejšej lige sveta NHL.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie