Šport

Topoľčanci vytvorili nový rekord: 48-hodinový maratón za účasti 150 plavcov, FOTO

Nový rekord zaznamenali v Topoľčanoch počas 48-hodinového plaveckého maratónu. V bazéne mestskej plavárne sa od piatka (27. 12.) od 11.55 h do nedele do 11.55 h vystriedalo spolu 150 plavcov.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčanci vytvorili nový rekord: 48-hodinový maratón za účasti 150 plavcov, FOTO
9
Galéria
Zdroj: TASR

Vlaňajší ustanovujúci počet účastníkov prekonali podľa Igora Svítoka zo Slovenskej knihy rekordov o 35 plavcov. Celkovo preplávali 154,05 kilometra.

Prekonali vlaňajší rekord

„To bolo o 1,6 kilometra viac ako vlani,“ informoval o tom Svítok TASR. Plávanie v období medzi Vianocami a Silvestrom prilákalo rekreačných plavcov i športovcov zo širokého okolia.

Najstarším bol 77-ročný Jozef Nemec z Ludaníc, najmladšími boli sedemroční Šimon Bohat a Matej Slavič.

O ďalší rekord na podujatí sa postarala plavkyňa Ingrid Nechalová, ktorá si za 24 hodín plávania v bazéne zapísala 50 prekonaných kilometrov a 250 metrov.

Športovkyňa výkon v Topoľčanoch zarátala do prípravy na preplávanie Lamanšského prielivu, na ktoré sa chystá na prelome augusta a septembra 2020. Plavec Róbert Šupa preplával za 15 hodín a 3 minúty 36 kilometrov, čím si výkon z vlaňajška zlepšil o jeden kilometer.

Podarená dvojica

„Zaujímavá bola dvojica matky Tatiany a dcéry Niny Chudých, ktoré sa v bazéne po hodine striedali a spolu naplávali za 24 hodín 67,4 kilometra,“ uviedol Svítok.

Záver 48-hodinovky patril slovenskej reprezentantke v plávaní Andrei Podmaníkovej, ktorá preplávala posledných 2900 metrov akcie. Tesne pred ňou plával topoľčiansky plavecký tréner Vladimír Železník, ktorý vychoval rad kvalitných plavcov.

Podujatie už tretí rok pripravil Pirana Sport Club z Topoľčian v spolupráci s mestom, pričom v prvom ročníku sa plávala iba 24-hodinovka.

48-hodinový plavecký maratón
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Najčítanejšie