Veronika Ondo-Cholewová Šport

Úlohou nového trénera Michaloviec Stanislava Grigu je záchrana v lige: Revolúciu v kádri nepredpokladá

S prípravou na jarnú časť Fortuna ligy začal aj nováčik z Michaloviec. Desiaty tím jesennej časti počas zimnej prestávky vymenil trénera a nový kouč Stanislav Griga v piatok privítal 25 hráčov. Hlavným cieľom nováčika súťaže bude udržanie sa v najvyššej súťaži.

Ilustračný obrázok k článku Úlohou nového trénera Michaloviec Stanislava Grigu je záchrana v lige: Revolúciu v kádri nepredpokladá
Zdroj: TASR

Kto ďalší je na odchode?

Nový tréner už nepočíta s gruzínskym stopérom Chubutiom a na odchode je aj Vernon De Marco. „Odišiel Chubutia, záujem je o Vernona, takže určite budeme hľadať posilnenie v strede obrany. To by malo byť prvoradé posilnenie kádra. Takisto budeme hľadať aj útočníka, no nie je vylúčené posilnenie ani na ďalších postoch. Máme už rozpracované určité varianty. Zimná príprava je pomerne dlhá a prestupový kolotoč sa po sviatkoch iba rozbieha. Mužstvá budú ponúkať hráčov, manažéri začnú naplno pracovať. Nejakí hráči prídu a nejakí odídu, no veľká revolúcia v kabíne nebude. Veríme, že z prestupového kolotoča vyjdeme ako posilnené mužstvo,“ uviedol tréner Stanislav Griga pred prvým tréningom, ktorého sa pre zmeškaný let nezúčastnil nigérijský útočník Nworah.

Ako spestria hráčom čas pred jarnou ligou?

Desiaty tím fortunaligovej jesene má v programe deväť prípravných zápasov. Obdobie pred jarnou časťou Fortuna ligy hráčom spestrí aj sústredenie v Španielsku. Generálku absolvujú proti lídrovi 2. ligy FC VSS Košice. „Máme prípravné zápasy so silnými mužstvami ako Ferencváros, Debrecín a Crakovia Krakov. Na desať dní ideme do Španielska a absolvujeme tam ďalšie tri kvalitné prípravné zápasy. S kvalitou mužstiev, s ktorými sa v príprave stretneme, som veľmi spokojný. Prípravné zápasy však nie sú najdôležitejšie, dôležité budú výsledky v jarnej časti,“ uviedol 54-ročný tréner Michaloviec.

Aká je priorita nového trénera?

Prvý neformálny rozhovor s predsedom predstavenstva michalovského klubu Igorom Šoltinským absolvoval ešte počas jesenného zápasu Michaloviec v Senici. Grigov angažmán na Zemplíne dostal reálnejšie kontúry po Vianociach. „Dva a pol roka som nepracoval a chcel som už ísť do práce. Michalovce sú jedným z tých klubov, v ktorých som si to vedel prestaviť. Stále je tu veľké nadšenie z futbalu, ľudia chodia na zápasy v pomerne veľkom počte. Mám rád takéto kluby, v ktorých sa futbal robí so srdcom,“ uviedol Griga, ktorý sa s vedením klubu dohodol na zmluve do konca aktuálnej sezóny. Ďalšie zotrvanie bude závisieť od dohody oboch strán. „Hlavnou úlohou je záchrana,“ netají tréner. Michalovčania majú po jesennej časti päťbodový náskok na poslednú Skalicu.

Rozpis prípravných zápasov MFK Zemplín Michalovce:

  • 16. januára: Ferencváros Budapešť – MFK Zemplín Michalovce
  • 19. januára: MFK Zemplín Michalovce – FC Lokomotíva Košice
  • 23. januára: DVSC-TEVA Debrecín – MFK Zemplín Michalovce
  • 30. januára: MFK Zemplín Michalovce – 1. FC Tatran Prešov
  • 6. februára: MKS Cracovia SSA Krakov – MFK Zemplín Michalovce
  • 7.- 17. februára: Sústredenie v Španielsku, tri zápasy
  • 20. februára: MFK Zemplín Michalovce – FC VSS Košice

Foto: ilustračné

Môže vás zaujímať:

Šturma so zemplínskym futbalom skončil: Michalovce preňho ale zostávajú srdcovkou

Iuventa Michalovce obhájila trofej: Kouč Urban hovorí o peknej bodke

René z Michaloviec si domov priniesol cenný kov: Tvrdé VIDEO z kickboxerského zápasu!

V Michalovciach budeme svedkami skutočne netradičného futbalu: Pozrite len obsadenie európskeho šampionátu!

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie