Šport

Do tretice všetko .. najhoršie. Hokejisti na MS sklamali s Nemeckom

Slovenskí reprezentanti si na svetovom šampionáte v Rusku pripísali na konto prvú prehru.

Ilustračný obrázok k článku Do tretice všetko .. najhoršie. Hokejisti na MS sklamali s Nemeckom

V utorňajšom dueli B-skupiny zaostali za Nemcami predovšetkým v pohybe a po zbabranej druhej tretine im podľahli 1:5.

Jediný slovenský gól strelil pri premiérovom štarte na svetovom šampionáte Peter Cehlárik, stý reprezentačný duel odohral Ivan Švarný.

Ešte v prvej tretine odstúpil z hry Tomáš Hrnka, ten má narazenú kľúčnu kosť a MS sa pre neho predčasne skončili.

Zverencov trénera Zdena Cígera čaká už v stredu o 15.15 SELČ ďalší náročný zápas proti Bielorusku. NNemci majú deň voľna a po ňom narazia vo štvrtok o 19.15 na Kanadu.

B-skupina (Petrohrad)

Slovensko – Nemecko 1:5

Góly: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) – 25. Hager (Gogulla, Schütz), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaitl), 44. Macek, 55. Kahun (Reimer, Rieder). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Rantala (Fín.) – Kilian (Nór.), Ritter (USA), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Slovensko: Konrád (44. J. Hudáček) – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Dravecký, Réway, Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Nemecko: Pielmeier – Holzer, Ehrhoff, Reul, Müller, Boyle, Akdag, Braun – Seidenberg, Goc, Kink – Noebels, Draisaitl, Macek – Rieder, Kahun, Reimer – Gogulla, Hager, Schütz – Fauser

hlasy po zápase:

Zdeno Cíger, tréner SR: Nezaslúžili sme si vyhrať. Boli sme slabí vo všetkých činnostiach. Odišla nám disciplína, chuť bojovať. Nemci nám nedali šancu, fyzicky aj korčuliarsky sme boli celoplošne slabší. Ani jeden hráč s tým nedokázal niečo urobiť.

Martin Réway, útočník SR: Neviem, čo sa stalo. Nemci boli vo všetkom lepší. Akoby sme boli unavení, odskakovali nám puky, mali sme málo šancí a vôbec sa nám nedarilo.

Mali sme oveľa viac korčuľovať. Musíme sa vzchopiť a zajtra podať oveľa lepši výkon.

Peter Cehlárik, útočník a strelec jediného gólu SR: Ten gól by som vymenil za víťazstvo. Musíme to hodiť za hlavu a zajtra zahrať oveľa lepšie. Boli veľmi efektívni. V tretej tretine sme ich chceli ponaháňať, ale nevyšlo to. ** Juraj Mikuš, obranca SR, v zápase 0+1:** Prehrali sme takmer všetky osobné súboje a potom sa nedá hrať nátlakový hokej, aký sme chceli.

V predchádzajúcich súbojoch sme my napádali rozohrávku súpera a dnes to bolo presne naopak, hrali sme minimum času v ich pásme. V tretej tretine sme síce mali viac šancí ako v prvých dvoch, ale nebolo to nič platné.

Slováci prehrali na hokejových MS 2016 s Nemeckom 1:5