Prokop Slováček Šport

Froome je na prahu ďalšieho veľkého úspechu, Sagan naďalej v zelenom

Francúzsky cyklista Romain Bardet triumfoval v piatkovej 19. etape na Tour de France. Jazdec stajne AG2R sa tak stal vôbec prvým domácim pretekárom, ktorý vyhral v prebiehajúcom 103. ročníku slávneho podujatia.

Ilustračný obrázok k článku Froome je na prahu ďalšieho veľkého úspechu, Sagan naďalej v zelenom

Na druhom mieste 146 km dlhej náročnej trate z Albertville do Saint-Gervais-les-Bains skončil Španiel Joaquin Rodriguez z Kaťuše a tretí bol jeho krajan Alejandro Valverde z Movistaru.

Bardet sa vďaka triumfu a zaváhaniu súperov posunul na druhé miesto celkového poradia za lídra Chrisa Frooma z Veľkej Británie (Sky), na ktorého stráca štyri minúty a 11 sekúnd. Tretí je Kolumbijčan Nairo Quintana z Movistaru so stratou 4:27 min.

Držiteľ zeleného dresu pre lídra bodovacej súťaže Slovák Peter Sagan z Tinkoffu prišiel do cieľa na 172. mieste so stratou 31:44 minút.