Aktualizované Lucia Lauková Šport

Neskutočná PETRA Vlhová vyhrala slalom v Levi: Súperkám nedala šancu

Vysnívaný začiatok sezóny Svetového pohára predviedla slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Vo fínskom Levi získala 1. miesto.

Ilustračný obrázok k článku Neskutočná PETRA Vlhová vyhrala slalom v Levi: Súperkám nedala šancu
7
Zdroj: TASR/AP Photo/Giovanni Auletta

Petra Vlhová získala svoj šiesty triumf vo fínskom Levi. V sobotu 11. novembra vyhrala slalom a získala prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne Svetového pohára.

Druhú najlepšiu jazdu mala Lena Dürrová, ktorú naša lyžiarka porazila o neuveriteľných + 1,41 sekundy. Tretia skončila Katharina Liensbergerová so stratou + 1,55 s. Mikaela Shiffrinová sa musela uspokojiť so štvrtým miestom.

Prečítajte si tiež

Obrovský rozdiel, ktorým Vlhová prevalcovala konkurenciu, zaskočil aj samotnú lyžiarku. „Som veľmi šťastná. Úprimne, nečakala som ten rozdiel. Cítim sa dobre a užívam si lyžovanie. Bola som sebavedomá, no pred štartom som bola pod stresom, nikdy neviete, čo sa môže stať,“ povedala po víťaznej jazde.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.