Šport

Duel medzi Spišskou Novou Vsou a Michalovcami v 40. kole prvej hokejovej ligy bol nerozhodný až do poslednej minúty. Nakoniec o víťazovi rozhodlo predĺženie.

Ilustračný obrázok k článku Východniarske derby bolo napínavé až do samotného konca: Víťaz známy až po predĺžení

Proti Michalovciam v stredu podvečer siahali až do poslednej chvíle na víťazstvo Spišiaci. Nakoniec o konečnom stave a víťazovi rozhodlo predĺženie. Po tretinách (1:2, 2:3, 2:0 ) nám to v predĺžení vyšlo a z víťazstva sme sa mohli tešiť.

Hokejisti HK Dukla Michalovce prerušili tak nepriaznivú sériu siedmych prehier na ľade súperov, keď v rámci 40. kola I. hokejovej ligy zvíťazili v Spišskej Novej.

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Michalovce 5:6 po predĺžení (1:2, 2:3, 2:0 – 0:1)

Góly: 20. Bylina (Horváth, Kramár) pres/2, 37. Vartovník (Findura, Horváth), 40. Giľák (Lesňák, Cvengroš) pres/1, 48. Findura (Koky, Smotrila) pres/1, 55. Hamráček (Giľák, Lesňák) – 3. Salnikov (Fedorko, Voronov), 6. Faith (Banovský, Klouda), 33. Kubát (Banovský, Klouda), 35. M. Segľa (Hinďoš, Huňady), 38. Hinďoš (Huňady, M. Segľa), 62. Voronov (Salnikov, Hopkovič)

Vylúčení: 5:7. Presilovky: 3:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec – Valo, Vido. Divákov: 360.

HK: Borároš (40. Orčík) – Findura, Hrubý, Horváth, Kramár, Cvengroš, Bdžoch, Osuský – Smotrila, Koky, Krempaský – Vartovník, Bylina, Findura – Lesňák, Giľák, Hamráček – Ondov, Ištocy, Môcik.

HK DUKLA: Okoličány – Hopkovič, Kubát, Urban, Buraľ, Voronov, Šangin, Boboš, Dolgoš – Faith, Klouda, Banovský – M. Segľa, Huňady, Hinďoš – Lušnikov, Salnikov, Fedorko – Schnelly, Jenčo, M. Gavura.

Najbližší zápas: Piatok, 29. január| 17.00 hod. 41. kolo s Novými Zámkami

Môže vás zaujímať:

Koľko ľudí chodí na zápasy? Odkaz, čo pohladí nejednu dušu fanúšika MFK Zemplín!