Soňa Vanovčanová Ostatné športy

Atmosféra Rajeckého maratónu: Chvíle čakania si ľudia krátili aj takto... FOTO

Najväčšie rajecké podujatie prinieslo nielen rekordnú účasť športovcov, ale aj tradičný rajecký jarmok. Mesto ožilo 35. ročníkom Rajeckého maratónu. Ako si návštevníci krátili čas čakania na návrat maratóncov?

Ilustračný obrázok k článku Atmosféra Rajeckého maratónu: Chvíle čakania si ľudia krátili aj takto... FOTO
52
Galéria

Rajecké námestie žilo v sobotu (11. 8.) už v ranných hodinách. Pripravovaný maratón začal štartom in-line korčuliarov o 9.00, hneď minútu po nich sa po trati rozbehli aj stovky bežcov. Obe disciplíny odštartoval olympijský víťaz z Rio de Janeiro 2016 v chôdzi na 50 km, najnovšie strieborný medailista Majstrovstiev Európy v atletike, chodec Matej Tóth. Čakanie na návrat športovcov si návštevníci krátili najmä na jarmoku.

Rajecké námestie sa opäť stalo miestom stretnutí priateľov, rodiny i známych. Centrum Rajca žilo ukážkami remesiel a tradičných hand-made výrobkov. Ako uviedla Magdaléna Jarinová, ktorá šije a predáva vlastný tovar, počas soboty hrali prím výrobky z látky potlačenej čičmianskymi vzormi – či už tašky alebo peňaženky. Podľa Miroslava Bellana, ktorý na jarmoku predáva najmä výrobky z húb, dnes majú návštevníci, aj športovci, záujem o masť proti bolesti s výťažkom z divého maku. „Obľúbeným sortimentom je tiež masť proti ekzému s hlivou ustricovitou a konopným olejom lisovaným za studena či bylinkové tinktúry, ktoré sa používajú namiesto čajov,“ uviedol Bellan.

„Páči sa mi tu, maratón je vždy skvelý, aj keď tento rok si sprievodný program neužijem. Organizácia je výborná, z roka na rok lepšia,“ povedala návštevníčka podujatia Jarmila Fusková.

Pozrite si FOTOGALÉRIU z „Veľkého rajeckého dňa“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM