Správy Politika

Fica MRAZÍ a radšej sa vzdá postu premiéra: Nedovolí, aby naši vojaci išli do vojny na Ukrajinu

Premiér Robert Fico (Smer-SD) zvolal na pondelok (26. 2.) ráno bezpečnostnú radu a vládu, rokovať chce aj s koaličnými partnermi.

Ilustračný obrázok k článku Fica MRAZÍ a radšej sa vzdá postu premiéra: Nedovolí, aby naši vojaci išli do vojny na Ukrajinu
Zdroj: TASR/Jakub Popelka

Urobil tak v súvislosti s plánovaným stretnutím partnerov z Európskej únie (EÚ) a NATO v Paríži, kde by sa malo diskutovať o situácii na Ukrajine. Premiér o tom informoval na sociálnej sieti. Fico nazýva samit „bojovou poradou“ a tvrdí, že bola zvolaná francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom „narýchlo v priebehu ostatných hodín“. Macron pritom stretnutie krajín Únie a NATO ohlásil ešte vo štvrtok.

„Z informácií o témach, o ktorých máme v pondelok hovoriť, ide mráz po chrbte. Aj preto musím ráno hovoriť s bezpečnostnými, spravodajskými a politickými zložkami štátu,“ vyhlásil premiér.

Priblížil, že na rokovaní vo Francúzsku by sa mali zúčastniť partneri z EÚ a NATO, venovať by sa mali práve Ukrajine. Západ má podľa neho dve možnosti, a to buď ďalšiu eskaláciu napätia a vojenskú podporu Ukrajiny, alebo predstaví zmysluplný mierový plán.

Fico očakáva prvú možnosť. Deklaroval pritom, že urobí všetko pre to, aby zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne, aj keby ho to malo stáť funkciu premiéra.

„Aj keby ma mal môj postoj stáť funkciu predsedu vlády, urobím všetko, aby som zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne na Ukrajine,“ povedal na záver vo videu.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM