Lenka Fedorová Regióny

Košice-Západ detailne o investíciách v roku 2018: Na toto sa môžeme tešiť!

Mestská časť Košice-Západ plánuje v tomto roku viacero investícií. Čo považuje za najväčší problém?

Ilustračný obrázok k článku Košice-Západ detailne o investíciách v roku 2018: Na toto sa môžeme tešiť!
Zdroj: TASR

Mestská časť (MsČ) Košice-Západ plánuje v tomto roku viacero investícií. Pribudnúť by malo viac ako 70 parkovacích miest, uzamykateľné kontajneroviská aj kynologický park.

„V oblasti pozemných komunikácií plánujeme v spolupráci s developerom dobudovať ďalšie cestné komunikácie a chodníky v lokalite výstavby rodinných domov nad Popradskou ulicou, ako aj výstavbu a opravy chodníkov v našej mestskej časti,“ uviedol starosta MsČ Košice-Západ Ján Jakubov.

V rámci projektu prestavby kontajnerových stojísk z voľne prístupných na uzamykateľné sú podľa jeho slov pripravené ďalšie lokality kontajnerových stojísk, ktoré budú zlučovať a uzamykať.

„V súlade s požiadavkami občanov zrealizujeme prestavbu minimálne desiatich kontajnerových stojísk tak, aby sme uspokojili požiadavky všetkých občanov mestskej časti,“ doplnil starosta.

Mestská časť Košice-Západ podala v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu projekt na komplexnú revitalizáciu parku Gudernova. V prípade, že bude úspešná, jeho realizáciu plánuje v tomto roku.

„V rámci skvalitňovania služieb pre majiteľov psov plánujeme výstavbu ďalšieho kynologického parku, prestavbu niekoľkých detských ihrísk, dobudovanie športových prvkov vo fitparkoch a pod.,“ pokračoval Jakubov.

Všetky uvedené projekty vychádzajú podľa jeho slov z potrieb občanov a smerujú k zvýšeniu kvality života na sídlisku.

„Jedným z najaktuálnejších problémov je neustále sa zvyšujúci počet automobilov a s tým súvisiace problémy so statickou dopravou, ktorú je však potrebné riešiť nielen na úrovni našej mestskej časti, ale komplexne na celom území mesta Košice,“ skonštatoval Jakubov.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM