Správy Rôzne

Pripravte sa na poriadne HORÚČAVY! Teploty sa vyšplhajú cez 35 °C

Čakajú nás horúce dni. Ak nemáte klimatizáciu alebo jazero na skok od domu, budete pravdepodobne trpieť.

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa na poriadne HORÚČAVY! Teploty sa vyšplhajú cez 35 °C
Zdroj: Dnes24.sk

Koniec júna prinesie vysoké teploty, ktoré budú záťažou pre ľudský organizmus. Informoval o tom portál iMeteo.sk.

Teplo, teplejšie, horúco!

Mohutná tlaková výš, ktorá sa sformovala nad Poľskom a Pobaltím priniesla zatiaľ malú, len miestami prechodne zväčšenú oblačnosť. Výnimočne sa vyskytli vo štvrtok aj prehánky. To sa však zmení a od piatka bude každý deň teplejšie a teplejšie.

Od zajtra (24. 6.) sa začne otepľovať, pričom maximá budú každým dňom o stupeň či dva vyššie než v ten predchádzajúci. Kým v piatok vystúpi teplota na +26 °C až +31 °C, v sobotu už budú maximá atakovať +33 °C, v nedeľu +34 °C,“ uvádza portál iMeteo.sk.

Schladiť nás môžu len ojedinelé prehánky či búrky, aj to len na západe krajiny. V sobotu môžu byť pritom búrky aj intenzívnejšie.

Nový pracovný týždeň potom prinesie ešte vyššie teploty. „V pondelok sa očakáva, že po zadnej strane tlakovej výše nad východnou Európou k nám bude do našej oblasti pokračovať prílev veľmi teplého vzduchu od juhu. Bude preto jasno až polooblačno a mimoriadne teplo. Denné teploty vystúpia od +29 °C do +35 °C, v utorok až do +36 °C,“ informuje iMeteo.sk.

Tropické noci

Ak si myslíte, že v noci sa vzduch ochladí, ste na omyle. Už noc z nedele na pondelok bude tropická. To znamená, že teplota na niektorých miestach neklesne pod +20 °C.

Noc z pondelka na utorok bude ešte teplejšia. V najteplejších lokalitách podľa predpovedí meteorológov neklesne teplota pod +22 °C.

Stalo sa na Slovensku

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM