Filip Chudý Rôzne

Vydarená recesia považskobystrických gymnazistov: Tieto FOTKY musíte vidieť :)

Všetkých 15 tried považskobystrického gymnázia ukázalo svoje nápady na obľúbenom školskom podujatí. Beh Rozhľadu bavil.

Ilustračný obrázok k článku Vydarená recesia považskobystrických gymnazistov: Tieto FOTKY musíte vidieť :)
33
Galéria
Foto: Veronika Kováčová / Zdroj: Gymnázium PB/časopis Rozhľad

Gymnázium v Považskej Bystrici usporiadalo v závere septembra 32. ročník obľúbeného Behu Rozhľadu, ktorý sa postupom rokov vyprofiloval zo športového behu o cenu školského časopisu Rozhľad do súčasnej podoby, do ktorej vstúpila študentská recesia. „Pôvodne to bola čisto športová akcia, keď sa bežalo v teplákoch a tričku. Postupne sa ale začala prejavovať recesia študentov, čo sa prejavovalo hlavne na ich oblečení. A nakoniec tá recesia zmenila filozofiu Behu Rozhľadu, keď sa z neho stala prezentácia triednych masiek. Približne pred desiatimi rokmi sa k maskám pridali aj príbehy, ktoré vytvárajú program,“ prezradila riaditeľka školy Mária Vydrová.

„Aj tento ročník sa vydaril, čo podporilo slnečné počasie. Deti citlivo vnímajú svet okolo seba, čo sa odrazilo aj na tohtoročných maskách. Boli ekologické a tiež čisto školské témy, pričom žiaci reagovali aj na aktuálnu situáciu na škole. Kopa kreativity spôsobila, že sa bavilo celé gymnázium,“ povedala jeho riaditeľka.

Tá ďalej uviedla, že si veľmi cení učiteľov, ktorí sú ochotní sa zapojiť do tejto akcie, čím dajú najavo spolupatričnosť k triede. Podľa nej každá učiteľská maska bola vydarená. „Mne sa tento rok páčila oktáva, ale výborných nápadov bolo viac. Mimoriadne pozitívne hodnotím aj prímu, ktorá mala dobre vymyslenú masku, navyše sú to najmladší účastníci vzdelávacieho procesu na škole. Ale dobrá bola aj tercia,“ pridala Vydrová svoj pohľad na tohtoročné triedne masky.

Najlepšie triedy Behu Rozhľadu dostanú vzácne študentské ceny. Víťazi budú mať o deň dlhší školský výlet. Ďalší v poradí štyri alebo tri hodiny neskúšanky, ktoré trieda môže využiť na ľubovoľné hodiny, počas ktorých nebude skúšaná. Ale zároveň sa musia dodržať štyri dohodnuté pravidlá. Neplatí to totiž na dlhodobo dohodnuté testy a neskúšanka je aj časovo obmedzená. „Nie je to permanentka. Učiteľovi, ktorému sa neskúšanka predloží, ten ju podpíše a minie sa tak z nej jedna hodina,“ vysvetlila riaditeľka.

Výsledky Behu Rozhľadu 2018

Špeciálnu cena časopisu Rozhľad dostala oktáva. Najlepšiu maska učiteľa patrí rovnocenne Miroslavovi Kukovi a Antonovi Cudrákovi. Triedy sa hodnotili v rámci ročníkov – príma a tercia ako „malí žiaci“ z 8-ročného gymnázia mali samostatnú kategóriu.

Trieda Názov masky Umiestnenie
príma Primafón 1. miesto
tercia Popoluška z gympla 2. miesto
1.A Miss globálne otepľovanie 2. miesto
1.B Babka má vždy pravdu 1. miesto
1.C Róme o Júlia (PV) 3. miesto
2.A V pravde žil som, krivdu bil som, gymnázium oživil som 2. miesto
2.B „Dobrý“ nápad! Píp! 1. miesto
2.C Život kedysi a dnes
3.A Tisíc a jeden gympel 2. miesto
3.B Bejby 1. miesto
3.C Gympel Games 3. miesto
4.A Čo už na gympli nezažijete 2. miesto
4.B Tri želania 3. miesto
4.C Adapták aneb Ako to bolo naozaj
oktáva Rada starších 1. miesto

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Beh Rozhľadu 2018: Zábava na považskobystrickom gymnáziu
33
Galéria
Foto: Veronika Kováčová / Zdroj: Gymnázium PB/časopis Rozhľad

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM