Správy Rôzne

Škoda mala vlani na Slovensku pätinový podiel: Rastie popularita automatickej prevodovky

Už tradične sa automobilom našich západných susedov darí na slovenskom trhu najlepšie. Česká automobilka Škoda dosiahla v minulom roku na Slovensku trhový podiel 19,73 %.

Ilustračný obrázok k článku Škoda mala vlani na Slovensku pätinový podiel: Rastie popularita automatickej prevodovky
11
Galéria

Slovenským zákazníkom dodala 19 355 vozidiel. Predstavuje to 1600 vozidiel každý mesiac, čo znamená jej najlepší predaj za posledných dvanásť rokov.

Pokiaľ ide o preferencie motorov – tie dieselové v minulom roku ovládli výber pri modeloch SUPERB a KODIAQ. Rovnaké pravidlo platí aj pri modeli OCTAVIA. Primárne pri menších vozidlách zákazníci preferujú čoraz častejšie preplňované motory s priamym vstrekovaním.

„Slováci čoraz viac uprednostňujú autá s automatickou prevodovkou. Kým napríklad pred piatimi rokmi si model OCTAVIA s automatom zvolilo len 15 % zákazníkov, dnes je to už viac ako 37 %. Pri modeloch SUPERB a KODIAQ je to až 80 %. DGS prevodovku rovnako preferujú aj majitelia KAROQ-ov. Tento trend je výrazný u vozidiel vyšších tried. Pri modeloch FABIA a RAPID si automatickú prevodovku zadováži v priemere len čosi viac ako 7 % zákazníkov,“ informovala Lenka Lendacká zo Škoda Auto Slovensko.

Pozrite sie video recenziu obľúbeného SUV Škoda Kodiaq!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie