MI Krimi Zo Slovenska

Vyhrážky smrťou? Kuciakov kolega si našiel v schránke náboj

Je priam neuveriteľné, že po vražde Jána Kuciaka niekto zaslal náboj z pištole jeho kolegovi z rovnakej redakcie Petrovi Sabovi. Prípad už má na stole polícia.

Ilustračný obrázok k článku Vyhrážky smrťou? Kuciakov kolega si našiel v schránke náboj
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Ešte sa ani neskončil súdny proces s ľuďmi obžalovanými z vraždy Jána Kuciaka a polícia sa už musí zaoberať ďalším prípadom, ktorý by mohol skončiť podobne. V tejto chvíli chcú všetci veriť, že to bol len nepodarený žart. Vyhrážky však pred svojou smrťou dostával aj nebohý Ján Kuciak.

Mafiánske vyhrážky?

Šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bardy uviedol, že náboj, ktorý si investigatívny reportér Peter Sabo našiel v schránke, neberú na ľahkú váhu. Na Facebooku uviedol, že ide o „mafiánske vyhrážky nášmu kolegovi“.

„Veľmi by som chcel veriť, že to bol vtip nejakého dieťaťa, ale po skúsenosti spred vyše dvoch rokov viem, že ak to nie je vtip, tak to môže zabíjať,“ uviedol šéfredaktor Peter Bárdy.

Peter Sabo sa venuje podobne citlivým kauzám, ako svojho času Ján Kuciak. Písal o drogových gangoch, daňových podvodníkoch a skúma Kočnerovu knižnicu. Vo všetkých prípadoch mohol stúpiť na odtlak niekomu mocnému v pozadí, komu jeho práca kazí kšefty.

Polícia koná

O prípade náboja v schránke Petra Saba už bol informovaný aj minister vnútra a policajný prezident. „Viem, že ministerstvo vnútra aj polícia berú toto zrejmé mafiánske vyhrážanie vážnejšie, ako keď sa Kočner vyhrážal Janovi Kuciakovi,“ komentuje to šéfredaktor Aktualít Peter Bardy.

Odosielateľovi náboja cez sociálnu sieť i médiá odkázal, že nikto z redakcie Aktualít sa nedá zastrašiť, podobne ako mnoho ďalších novinárov z konkurenčných mé­dií.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM