Česi nedali šancu San Marínu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ 9. septembra (WEBNOVINY) – V stredajšom stretnutí „slovenskej“ 3. skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike nedalo Česko šancu outsiderovi zo San Marína. V Uherskom Hradišti triumfovali zverenci trénera Ivana Haška jednoznačne 7:0 (3:0). Rovnaký výsledok sa zrodil aj v júnovom zápase na Tehelnom poli, keď futbalovému „trpaslíkovi“ zo San Marína nastrieľali sedem gólov aj zverenci Vladimíra Weissa.

Hrdinom stredajšieho zápasu bol útočník tureckého klubu Galatasaray Istanbul Milan Baroš so štyrmi presnými zásahmi, pričom sa mu podarilo streliť čistý hetrik už v priebehu prvého polčasu. Dva góly pridal legionár z francúzskeho Sochaux Václav Svěrkoš a sieť za hosťujúcim gólmanom Simoncinim rozvlnil aj útočník CSKA Moskva Tomáš Necid. Gólovo sa teda presadili všetci traja českí útočníci, ktorí vybehli na trávnik v ofenzívnej zostave Ivana Haška. Skóre v prospech favorita mohlo byť ešte vyššie, keby Svěrkoš premenil nariadený pokutový kop v nadstavenom čase. V drese Česka odohral 56 minút aj špílmacher Tomáš Rosický, pre ktorého to bol prvý súťažný duel po 19-mesačnej prestávke zavinenej zraneniami.

Česi sa zásluhou plného bodového zisku posunuli na tretiu priečku aktuálnej tabuľky 3. kvalifikačnej skupiny. Tú si však s určitosťou neudržia, keďže ešte v stredu večer je na programe duel dvoch 11-bodových tímov Slovinsko – Poľsko (Maribor, 20.45 h) a v prípade akéhokoľvek výsledku predstihne Česko jeden z aktérov spomenutého stretnutia. Hosťom zo San Marína patrí posledná 6. priečka s jediným streleným gólom a veľmi negatívnym skóre 1:44. Šlágrom skupiny je však večerný duel v Belfaste, kde domáci Severní Íri privítajú o 20.45 h SELČ Slovákov.

Česko – San Maríno 7:0 (3:0) Góly: 28., 44., 45. a 66. Baroš (tretí z pok. kopu), 47. a 90.+ Svěrkoš, 86. Necid, ČK: 82. Bacciocchi (San Maríno) po druhej žltej karte, rozhodoval: Arman Amirchanjan (Arm.), 8121 divákov