Český brankár Pavelec skolaboval počas zápasu

Český hokejový brankár Ondřej Pavelec skolaboval počas piatkového zápasu NHL. Foto: SITA/AP ATLANTA 9. októbra (WEBNOVINY) – Český hokejový brankár Ondřej Pavelec skolaboval počas piatkového zápasu NHL a prebral sa až v nemocnici. Dvadsaťtri ročný rodák z Kladna stratil vedomie v úvodných minútach otváracieho duelu, v ktorom sa stretla Atlanta s Washingtonom. Thrashers vo svojom prehlásení uviedli: „Po prebudení sa okamžite pýtal na výsledok zápasu. Ošetrujúci lekári odporučili českému gólmanovi zostať cez noc na pozorovanie v nemocnici.“ Potom čo český brankár skončil na zemi jeho spoluhráči ihneď privolali lekárov. Tí strávili pri mladom Čechovi desať minút a potom ho previezli mimo ľadovej plochy a následne do nemocnice. Príčiny kolapsu českého gólmana zatiaľ nie sú známe. Zápas pokračoval po približne dvadsať minútovej prestávke a Trashers v ňom zvíťazili 4:2. Pavelca draftovala Atlanta v druhom kole zo 41. miesta v roku 2005. Reprezentoval Česko na Olympijských hrách v roku 2010 vo Vancouveri a tiež na minuloročných majstrovstvách sve­ta.