han Šport

Zhodne prehrali, zhodne s rovnakým výsledkom. Reč je o bratislavských kluboch s rovnakým názvom. Hokejisti Slovana prehrali v ten istý deň rovnakým výsledkom ako futbalisti.

Ilustračný obrázok k článku Čo MAJÚ po včerajšku spoločné futbalový a hokejový Slovan? Rovnakú a KRUTÚ prehru!
Zdroj: Facebook.com/HC SLOVAN Bratislava , Facebook.com/ŠK Slovan Bratislava

Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. Po triumfe 2:1 na domácom ihrisku prehrali v odvete play off na pôde Arisu Limassol hladko 2:6 a predstavia sa v skupine Európskej konferenčnej ligy.

Krutá prehra

Slovan štvrtkový duel na Cypre vôbec nezvládol, domáci si už v prvom polčase vypracovali dvojgólový náskok. Dva góly dal Yannick Gomis, tretí pridal slovenský legionár v službách Arisu Július Szöke. V drese „belasých“ sa presadil David Strelec.

Po prestávke dosiahol hetrik Gomis a demontáž Slovana zavŕšili Mihlali Mayambela a Morgan Brown. V závere už len skorigoval debakel striedajúci Tigran Barseghjan.

odvetný zápas play off EL:

Aris Limassol – ŠK Slovan Bratislava 6:2 (3:1)

Góly: 21., 45.+7 a 51. Gomis, 24. Szöke, 66. Mayambela, 72. Brown – 37. Strelec, 88. Barseghjan. Rozhodovali: Lambrechts – de Weirdt, Monteny (všetci Bel.), ŽK: Szöke – Kankava, Wimmer, Tolič, 2872 divákov.

Aris: Vana – Boakye (62. Brown), Brorsson, Yago, Caju – Struski, Szöke (78. Uroševič) – Mayambela, Gomis (79. Babicka), Montnor (46. Bengtsson) – Stepiňski (62. Moucketou-Moussounda)

Slovan: Borjan – Blackman, Bajrič, Wimmer, Lovat (70. Vojtko) – Kucka, Kankava, Tolič (58. Barseghjan) – Marcelli (58. Abubakari), Strelec (70. Lichý), Zuberu (58. Čavrič)

/prvý zápas 1:2, Aris postúpil do skupinovej fázy EL/

Aj druhý Slovan

Rovnaký výsledok uhrali aj hokejisti, ktorí však na rozdiel od futbalistov, sú ešte len v prípravnej fáze.

Hokejisti Slovana Bratislava podľahli vo štvrtkovom prípravnom zápase na domácom ľade Komete Brno 2:6. Po jednom presnom zásahu zaznamenali v drese hostí slovenskí útočníci Kristián Pospíšil a Andrej Kollár.

HC Slovan Bratislava – HC Kometa Brno 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Góly: 36. Minárik, 38. Török – 16. Zbořil, 18. Gazda, 26. Kohout, 38. Pospíšil, 48. Moses, 52. Kollár