Kvalifikácia ME do 21 rokov - V Senici triumf SR nad Cyprom

SENICA 9. septembra (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov ani v treťom stretnutí 7. skupiny kvalifikácie ME 2011 tejto vekovej kategórie neokúsili trpkosť prehry. Zverenci trénera Borisa Kitku zdolali na štadióne nováčika Corgoň ligy v Senici rovesníkov z Cypru 1:0 (0:0) a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke so 7 bodmi. Cyprus je aktuálne štvrtý, keď v troch zápasoch získal 3 body. Po bezgólovom prvom dejstve prišiel najdôležitejší moment stredajšieho duelu na Záhorí v 68. min. Hrdinom sa stal slovenský útočník Jakub Sylvestr, ktorý hlavou rozhodol o osude zápasu.

Výsledok – 7. skupina kvalifikácie o postup na ME 2011 hráčov do 21 rokov:

Slovensko „21“ – Cyprus „21“ 1:0 (0:0) Gól: 68. Sylvestr, ŽK: 21. Grendel, 34. Čikoš, 70. Gergel – 22. Charalampous, 31. Markou, 79. Kyriakou, rozhodovali: Anthony Buttimer – David Wogan, Allen Lynch (všetci Ír.), 2575 divákov

Zostavy: Slovensko „21“: Dúbravka – Čikoš, Jánošík, Jarabica, Juhar – Martin Baran – Lačný (46. R. Procházka), Gergel, Grendel (90. Škutka), M. Kuzma (81. Mak) – Sylvestr Cyprus „21“: Kissas – Panayiotou, Pelentritis, Pitsillos, Antoniades – Markou, Charalampous (88. Tsiakli), Kyriakou, Stavrou – Katsis (73. Xenofontos) – Tofas (53. Pittaras)

V prvej polovici úvodného dejstva sa hra odvíjala najmä v strede ihriska. Prvú šancu na otvorenie skóre mali hostia práve v 20. min. Vtedy útočník Tofas ešte pred pokutovým územím zachytil malú domov od Jarabicu, ale Dúbravka bol pri lopte skôr ako hráč hostí. V 34. min pohotovú Tofasovu bombu z 25 metrov brankár Slovenska bezpečne kryl. V závere prvého polčasu sa pri dvoch príležitostiach dravého Sylvestra vyznamenal kapitán hostí Kissas, ktorý v oboch prípadoch včas zakročil. Najskôr mu zmaril pokus v 40. min a to isté sa mu podarilo aj v 43. min, keď vyhral vzdušný súboj so spomenutým talentovaným útočníkom Slovana Bratislava. Šancu na otvorenie skóre mali aj hostia, ale priamy kop Tofasa zastavil v pokutovom území pozorný Marek Kuzma.
Čo sa Sylvestrovi nepodarilo v závere prvého polčasu, dokázal v 68. min, keď hlavou otvoril skóre stretnutia – 1:0. Stalo sa tak po hrubej chybe brankára hostí Kissasa, ktorého preskočila dlhá prihrávka obrancu Čikoša. Ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný gól zápasu. Do tohto gólového momentu 2575 divákov na senickom štadióne zaujala 49. min. Gergelovi chýbal iba krok, aby hlavou dosiahol na prudký center Mareka Kuzmu. Horúco pred bránkou Cypru bolo aj v 53. min, Kissas však vyhral vzdušný súboj s hlavičkujúcim Jarabicom. O desať minút neskôr pohotová strela Procházku iba tesne minula bránku hostí. Gólman Cypru sa zapotil aj v 82. min, ale pokus Sylvestra vytiahol spod brvna vlastnej bránky na rohový kop. Mladí Slováci napokon sústredenou defenzívou už v závere svoje tesné víťazstvo udržali a pripísali si do tabuľky ďalšie tri cenné body.

Zostávajúci stredajší program „slovenskej“ 7. skupine kvalifikácie o postup na futbalové ME 2011 hráčov do 21 rokov: o 18.00 h: Nórsko „21“ – Srbsko „21“ (Fredrikstad, rozhoduje Simon Lee Evans /Wales/)