Po päťsetovej dráme Beck cez Lópeza do 2. kola

LONDÝN 22. júna (WEBNOVINY) – Slovenský tenista prekvapujúco Karol Beck postúpil do 2. kola dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (celková dotácia 12 550 000 libier). Až 143. hráč rebríčka ATP Beck po výbornom výkone zdolal španielskeho favorita, dvadsiateho prvého nasadeného Feliciana Lópeza, 1:6, 7:5, 6:3, 4:6, 10:8. Veľká dráma so šťastným koncom pre slovenského tenistu trvala 3:45 h.

Dvadsaťsedemročný Zvolenčan Beck, ktorý sa objavil v hlavnej súťaži najslávnejšieho turnaja na svete iba vďaka zraneniu Cyperčana Marcosa Baghdatisa ako tzv. lucky loser, po nevydarenom prvom sete v ďalších dvoch dejstvách prevýšil súpera najmä variabilitou svojej hry ako aj celkovo ofenzívnejším poňatím. Skúsený španielsky ľavák, ktorý bol v minulosti už dvakrát vo štvrťfinále Wimbledonu, získal koncovku štvrtého setu vo svoj prospech. V piatom dejstve bol Beck za stavu 5:3 a neskôr 5:4 blízko víťazstva. Neskôr čelil mečbalu súpera, ale napokon privodil rozhodnutie až 18. gem, keď po predchádzajúcom brejku Slovák na druhý pokus už dopodával zápas do víťazného konca. Súperom Becka v 2. kole bude víťaz súboja Nicolas Almagro (Šp.) – Juan Monaco (Arg.). Beck sa predstavil v hlavnej súťaži na wimbledonskej tráve po piaty raz a tretíkrát prešiel cez 1. kolo. Jeho maximom je zatiaľ 3. kolo z roku 2004. V bilancii s Lópezom sa ujal vedenia 2:1.