Rybáriková nečakane prehrala s Vinciovou

LONDÝN 22. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nečakane prehrala v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (22. júna – 5. júla, celková dotácia 12 550 000 libier, tráva) s takisto nenasadenou Taliankou Robertou Vinciovou za 68 minút hladko 3:6, 2:6.

Dvadsaťročná piešťanská rodáčka urobila o 4 nevynútené chyby menej (17:21), ale táto vyznávačka ofenzívneho poňatia veľmi výrazne zaostala vo víťazných úderoch (22:35).

Šampiónka z nedávneho prípravného podujatia WTA Tour v Birminghame Rybáriková (40. v počítačovom poradí), ktorá sa minulý týždeň pre natiahnutý sval v pravej časti slabín odhlásila z podujatia v holandskom Hertogenboschi, v úvodnej fáze síce znížila rebrejkom na 1:2, potom však znova stratila podanie, nevyužila šancu na návrat do setu v piatej hre a sama musela odvracať dve hrozby v šiestej. Talianka, ktorá mala proti zverenkyni Mojmíra Mihala bilanciu 0:2 z vlaňajšej antuky, v závere vstupného dejstva už nezaváhala. V druhom sete 26-ročná 53. hráčka renkingu Vinciová obrátila z 0:1 na 5:1 aj cez brejkbal v šiestej hre a v ôsmom geme pri vlastnom podaní premenila štvrtý mečbal.