Semifinále play-off basketbalovej extraligy žien

Zľava: Alesia Lalovič z Popradu, Erin Lawless z Košíc a Jennifer Fleischer z Popradu v 1. semifinálovom zápase Dobrí anjeli Košice – ZBK Whirlpool Poprad basketbalovej extraligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 25. marca (WEBNOVINY) – Basketbal – extraliga žien – 2. kolo play-off (semifinále) – prvé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá)

MBK Ružomberok – BK PU Bemaco Prešov 77:64 ( 17:16 , 20:10 , 23:21 , 17:17 ) – stav série 1:0 Najviac bodov: Podešvová 19, Lukačovičová 17, Grešnerová a Kerrová po 11 – Richterová 20, Wirthová 15, Ciappinová 9 TH: 17/12 – 18/12, fauly: 21 – 18, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Sudek, Margala a Lamoš, 600 divákov

Zápas mal tak trochu nečakaný úvod. V 8. min viedli Prešovčanky 12:11. Na začiatku druhej štvrtiny však prišla sedembodová šnúra domácich hráčok, ktoré strhli vedenie na svoju stranu a odskočili na 24:16. Prevaha vicemajstra pokračovala a na konci prvého polčasu mal už 11-bodový náskok. Domácim hráčkam sa vydaril raketový vstup do tretej štvrtiny a v 23. min sa súperovi vzdialili až na 17 bodov. Prešov však neskladal zbrane a znížil na osembodový rozdiel. Domáce Liptáčky však následne pridali na dôraze, rýchlymi protiútokmi zasadzovali súperovi jeden úder za druhým a aj napriek poľaveniu v záverečných minútach napokon zvíťazili presvedčivo o 13 bodov 77:64.

Dobrí anjeli Košice – ŽBK Whirlpool Poprad 95:49 (26:18, 27:8, 19:21, 23:2) – stav série 1:0 Najviac bodov: Michulková 22/5, Kupčíková 15, Číkošová 14/3 – Lalovičová 10, Tetemondová 8, Fleischerová, Brezániová a Brackettová po 7 TH: 24/20 – 18/13, fauly: 20 – 23, trojky: 11 – 2, rozhodovali: Gabara, Fuska a Matejčík, 500 divákov

Len do druhej minúty bolo skóre tohto duelu vyrovnané. Od tej chvíle rovnako ako košickí hokejisti v play-off nedali Popradčankám čo i len pomyslieť na víťazstvo. V 15. min viedli už 39:20 a ďalej to bola v ich podaní už takmer exhibícia. Postupne sa domáce hráčky čoraz viac bodovo presadzovali, hostky naopak rezignovali, o čom svedčí aj výsledok poslednej štvrtiny. Košičanky nakoniec zvíťazili rozdielom dvoch tried o 46 bodov 95:49.