V piatkových zápasoch NHL Slováci nebodovali

Foto: SITA/AP NEW YORK 9. októbra (WEBNOVINY) – V piatkových zápasoch zámorskej hokejovej súťaže NHL sa bodovo nepresadil ani jeden Slovák. Detroit zvíťazil na domácom ľade nad Anaheimom presvedčivo 4:0, keď sa prvou hviezdou stretnutia stal Pavel Daciuk. Ruský útočník v zápase zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenciu. V hosťujúcom tíme bol najvyťaženejším hráčov obranca Ľubomír Višňovský, ktorý odohral 26:47 min a do štatistík si pripísal dva mínusové body a tri strely.

V prvom zápase dvojsúboja medzi hokejistami Columbusu a San Jose v rámci európskeho úvodu 93. ročníka profiligy boli v piatok na ľade štokholmskej haly Globen úspešnejší hráči Sharks, ktorí zvíťazili 3:2. Po vyrovnanej prvej tretine 2:2 strelil víťazný gól favorizovaných „žralokov“ v 51. min Logan Couture, ktorý v presilovej hre prekonal brankára Blue Jackets Steva Masona. Odveta je na programe v sobotu opäť v Štokholme. Carolina zvíťazila aj v druhom dueli v novej sezóne, keď v Hartwall Arene vo fínskych Helsinkách zdolala Minnesotu 2:1 po samostatných nájazdoch.

Výsledky piatkových zápasov 93. ročníka zámorskej hokejovej NHL: Columbus – San Jose 2:3 (2:2, 0:0, 0:1) – hralo sa vo švédskom Štokholme Carolina – Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 1:0) – hralo sa vo fínskych Helsinkách New Jersey – Dallas 3:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 0:0 – 0:1) Detroit – Anaheim 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) Ottawa – Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) Atlanta – Washington 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)