han Šport Hokej

Ambície hokejistov Capitals v nadnárodnej lige sú jasné ako facka: ČO chcú dosiahnuť? FOTO

Hokejisti Bratislava Capitals odštartovali prípravu na premiérovú sezónu v rakúskej nadnárodnej Ice Hockey League. Šéf klubu má jasnú predstavu o cieľoch!

Ilustračný obrázok k článku Ambície hokejistov Capitals v nadnárodnej lige sú jasné ako facka: ČO chcú dosiahnuť? FOTO
Zdroj: Milan Hanzel

Tréner Rostislav Čada mal na zimnom štadióne Ondreja Nepelu k dispozícii osemnásť hráčov a troch brankárov.

Riešili aj koronavírus

Štart prípravy Bratislavčanov narušila aj jedna nepríjemnosť, jeden zo zahraničných hokejistov tímu mal pozitívny test na koronavírus. Klub o tom informoval prostredníctvom tlačovej správy bez zverejnenia identity, no portál hokej.net v sobotu zverejnil informáciu, že tým hráčom je poľský reprezentant Damian Kapica.

„Pred prvým stretnutím v šatni sme dali pretestovať všetkých našich hráčov a celý realizačný tím, v snahe urobiť všetko pre to, aby sme predišli akýmkoľvek možným rizikám. Ukázalo sa, že hoci nejavil žiadne známky ochorenia, jeden z dvoch našich ‚importov‘ má pozitívny test, takže až do vyliečenia zostáva vo svojej krajine v karanténe,“ uviedol viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek.

Hviezdy v kádri

V nadnárodnej Ice Hockey League sa v drese nováčika predstavia brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda, Lukáš Bohunický a útočníci Tibor Varga, Dávid Buc, Michal Šalka, Denis Hudec a Róbert Varga. Ďalšie posily klub predstaví hneď ako príde k povoleniu prestupov zo strany vedenia rakúskej súťaže. „Káder máme takmer hotový a na slovenské pomery je veľmi kvalitný. Vnímame túto príležitosť v tejto lige ako náročnú úlohu, ale chceme byť šťukou súťaže a dobre reprezentovať náš hokej v zahraničí,“ dodal Pašek.

Slová skúseného kouča

Tréner Čada mal po prvom tréningu dobrý pocit, no poznamenal, že jeho zverencov ešte čaká veľa práce. „Prvé dojmy sú pozitívne. Máme pred sebou veľkú úlohu, musíme sa zlepšovať, aby sme naozaj boli šťukou ligy. Priestor na zlepšovanie ešte máme a pracujeme na tom.“

S kým si zmerajú sily?

V príprave sa Bratislavčania stretnú aj s účastníkmi najvyššej slovenskej súťaže. „Prvý zápas odohráme 17. augusta vo Zvolene, následne budeme hrať v Trenčíne a ďalšie termíny dolaďujeme. Ale máme záujem hrať aj s účastníkmi IHL Grazom a Fehervárom. Chceme si zmerať sily aj s tímami, ktoré patria k špičke tejto súťaže,“ prezradil Pašek.

Na štart v súťaži sa tešia aj hráči, kapitán tímu Karol Sloboda sa však neodvážil povedať, na čo by si klub mohol trúfať: „Musíme sa najskôr konfrontovať so súpermi a potom budeme vedieť, na čom sme. Ale káder má svoju kvalitu a ja dúfam, že budeme dobrým súperom pre každého. Musíme hrať tímovo a pomáhať si. Máme kvalitu na každom poste.“

Nový názov, na Slovensku však neuspel

Rakúska nadnárodná súťaž zmenila po uplynulej sezóne generálneho partnera, stala sa ním spoločnosť bet at-home. Tá však nemá na slovenskom trhu licenciu. „Marketingový názov pre zahraničné tímy je Ice Hockey League. Tento názov budeme aj my používať, aby sme neporušili zákony SR,“ vysvetlil Pašek.

Žreb zápasov IHL ešte nezverejnila, vedenie bratislavského klubu pozná iba termín začiatku súťaže, ktorý je naplánovaný na 25. septembra.

Prvý tréning iClinic Bratislava CAPITALS dopadol na výbornú. Hráči sa tešia sa na novú sezónu v rakúskej nadnárodnej súťaži ICE-HL a spokojný s úvodnou formou je aj tréner Rostislav Čada. 💪💪💪

Posted by Bratislava Capitals on Wednesday, August 5, 2020
Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM