Zo Slovenska

Keď zrazíte zver, nehrozí vám iba ZDEMOLOVANÉ auto: Za čo môžete skončiť za MREŽAMI?

Vodiči by mali byť počas jesene opatrnejší, a to aj pre možný výskyt lesnej a poľnej zveri na cestách. Upozorňuje na to polícia, ktorá pre vodičov prináša niekoľko odporúčaní.

Ilustračný obrázok k článku Keď zrazíte zver, nehrozí vám iba ZDEMOLOVANÉ auto: Za čo môžete skončiť za MREŽAMI?
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky , TASR/AP

Mimoriadnu opatrnosť odporúča najmä na miestach, kde je veľká pravdepodobnosť, že sa zver na ceste objaví, a kde sa dá výskyt zvierat predvídať.

„Hlavne na cestách vedúcich cez súvislé lesné porasty, na cestách vedúcich medzi lesnými porastmi a poľami a na cestách vedúcich okolo vodných tokov,“ zdôrazňuje polícia.

Nestrhnite volant

Na rizikových úsekoch, ktoré sú označené príslušnou dopravnou značkou, by mali vodiči jazdiť pomalšie. Vodičom sa neodporúča ani strhnúť volant pri vysokej rýchlosti. Následky šmyku môžu byť totiž podľa polície oveľa horšie ako samotná zrážka so zvieraťom, čo platí najmä pri jazde po diaľnici.

Na toto si dajte pozor!

Polícia tiež odporúča spomaliť tam, kde vodiči už nejakú zver videli, keďže je veľká pravdepodobnosť, že jej tam bude viac. Po zrážke so zverou by mali vodiči privolať políciu.

„V žiadnom prípade ju nenakladajte do auta,“ podotýka.

Ak sa totiž preukáže neoprávnené prisvojenie cudzej zveri, je možné takéto konanie kvalifikovať ako trestný čin pytliactva. Hrozí zaň trest odňatia slobody na dva roky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM