Ľubomír Hudačko Regióny

Novinka na Sekčove a to pre každého: Zahrať si na stole môžete človeče či šach, FOTO

Prešovčanky prišli so skvelým nápadom. Na sídlisku Sekčov si môže každý zahrať šach, alebo hru človeče, nehnevaj sa. Aha, ako to v praxi vyzerá.

Ilustračný obrázok k článku Novinka na Sekčove a to pre každého: Zahrať si na stole môžete človeče či šach, FOTO
7
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko

Pred rokom v lete poprosili mesto o osadenie stola na blízke ihrisko. Teraz sa tam môže ktokoľvek zahrať šach či človeče.

Aj bábkové divadlo

„Moja mama je bábkoherečka a zvykne tam občas hrávať bábkové divadlo. Potom sme stôl chceli ešte viac zmultifunkčniť, tak som namaľovala šachovnicu a človeče, mamka vyrobila figúrky a oteckovia zo sídliska nám pomohli osadiť pod lavičku šuflík. Teraz špekulujeme, čo ďalšie by sa dalo na ihrisku urobiť,“ povedala pre náš web Barbora Mihoková. Kedže ide o hry určené pre verejnosť, zahrať si ich môže prakticky každý.

Herný stôl pod holým nebom sa nachádza v átriu medzi blokmi Bernolákova a Šoltésovej, za obchodným reťazcom na Sekčove.

S reálnymi ľuďmi

„Neviem, či takéto niečo je aj v iných mestách. Príjemne sa však tam v lete sedí a ja som sa v tom čase začala učiť hrať šach. Tak sme si povedali, že by bolo skvelé, keby sa dalo hrať vonku na slnku – s reálnymi ľuďmi, susedmi, nielen s virtuálnymi hráčmi na internete. V pondelok tam už sedeli minimálne dve rodinky a hrali sa,“ zakončila informácie o zaujímavom nápade Prešovčanka Barbora. A ako to vyzerá v praxi si môžete pozrieť v našej fotogalérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Ak nemáte program, zájdite na Sekčov: Zahráte si človeče a šach pod holým nebom
7
Galéria
Foto: Ľubomír Hudačko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM