Peter Simon Regióny Zo Slovenska

Novinka sa stala turistickým hitom: Do ľadového expresu sa už nevošli cestujúci, FOTO

Krásy nášho okolia z okna vlaku si chce vychutnať stále viac turistov. Ľadový expres pôjde najbližšie s dvojnásobnou kapacitou miest.

Ilustračný obrázok k článku Novinka sa stala turistickým hitom: Do ľadového expresu sa už nevošli cestujúci, FOTO
10
Galéria
Foto: Eva Mikulová

Mimoriadny turistický vlak jazdiaci z Košíc priamo až k Dobšinskej ľadovej jaskyni sa od jeho spustenia teší obrovskému záujmu verejnosti. Ľadový expres bol v oboch predchádzajúcich prípadoch úplne vypredaný.

Zastavuje aj v Mlynkách

Približne osemdesiat miest sa zakaždým vypredalo v priebehu týždňa v online predpredaji alebo v Regionálnom informačnom bode v Košiciach. Zakaždým prišli k vlaku ďalšie desiatky záujemcov, ktorí si lístky kúpili priamo v súprave. „Enormný záujem ukazuje opodstatnenosť tohto mimoriadneho vlakového spojenia. Potvrdzuje tiež, že neustále úsilie o zlepšovanie dostupnosti atraktívnych lokalít si nachádza svojho adresáta. Pochopiteľne nás to teší, zároveň však chceme dopriať cestujúcim čo najväčší komfort a pokojný presun tam i nazad. Hneď po prvej jazde sme začali so ZSSK hovoriť o navýšení kapacity vlaku,“ prezradila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus, Lenka Vargová Jurková.

„Sme veľmi radi, že sa zo vzájomnej kooperácie zrodil tento ústretový krok a najbližšiu sobotu tak máme k dispozícii klimatizovaný vlak so 170 miestami na sedenie. Snažíme sa vychádzať cestujúcim v ústrety, aj preto sme – na základe dopytov – medzi výstupné a nástupné stanice zaradili aj zastávku Mlynky,“ doplnila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus.

Dosť času na spoznávanie krás raja

Mimoriadny turistický vlak Ľadový expres premáva každú prázdninovú sobotu až do 1.9.2018 (vrátane). Vyráža z Košíc o 7:56, s možnosťou nástupu v Kysaku i Margecanoch. Cestujúci sa v ňom odvezú na juh Slovenského raja, kde môžu vystúpiť okrem konečnej zastávky (Dobšinská ľadová jaskyňa) aj v zastávkach Mlynky, Dedinky a Stratená.

Rovnaké možnosti sú aj pri ceste naspäť, pričom vlak prichádza do Košíc o 18:44. Turisti tak majú na spoznávanie krás južnej časti národného parku takmer 7 hodín.

Foto: ilustračné

Ľadový expres
10
Galéria
Foto: Eva Mikulová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM